» Poradna » Programy

Doporučení emailového serveru

Ahoj všem. Máte nějaký doporučení emailového serveru pro střední firmu? Jde o to, že doposud máme Exhange 2007. Teď jsem narazil na problém s Office 2016, kdy Outlook již nepodporuje náš Exchange. Budu muset do budoucna najít nějakou alternativu, ale investovat do nového Exchange nekřesťanský peníze se mi opravdu nechce Mám požadavky: spolehlivý chod emailů pro 25-30 klientů, co poběží na MS Windows server 2012 a novější, nutně potřebuji, aby uměl sdílené kalendáře uživatelů a připojení z mobilních zařízení (iOS). Máte, prosím, nějakou funkční alternativu?Děkuji.

Odpovědi na otázku

Kerio Connect? .... ale taky není za hubičku ..........

Samozřejmě to nechci zdarma ..A umí tedy sdílené kalendáře? A chodí v pohodě s Outlookem a na mobilních zařízeních?

Tak trochu studuji tedy Kerio Connect 8. Píšou o něm pěkně i o sdílených kalendáří . Tak snad se tu najde někdo, kdo má praktické zkušenosti s Keriem

Než se do něčeho pustíš, tak se nespokoj jen s marketingovými kecy na stránkách, ani s povídáním obchodníka, který vás určitě navštíví, protože ten bude tvrdit, jak je vše bombastické. Zajisti si zkušební provoz a nech část zkušenějších uživatelů používat nový systém. Zkušební server i váš současný Exchange mohou být propojené, takže klienti to nepoznají

Zkoušeli jsme různé alternativy Exchange a nic nebylo úplně spolehlivé. Občas se zdvojily kontakty, občas zmizely, ...Kromě Keria můžeš zkusit třeba i IceWarp.

Děkuji za tip a zkušenosti!

Koukám ještě na ten Icewarp. Nevypadá zle.. Jen mě trochu děsí, že běži pod MySQL. V exchange máme přes 110gb pošty. Mám z toho MySql trochu strach, jak se to bude chovat při takové velikosti

MySQL nebo MSSQL

Pokud jsi doteď používal Exchange, bude cokoli jiného krok zpět. Doporučuji Exchange vyšší verze.

Ono možná nakonec k tomu stejně dojde, že ty nehorázný peníze budeme muset objetovat..Jen mi není jasné, že u verze Standard píšou, že je určena pro 1-5 databází emailových schránek..Není to doufám omezené, že jeden uživatel = 1 databáze ? ..Protože momentálně to máme, že 20 schránek běží pod jednou databází...Snad Microsoft neudělal takovou změnu

Není opravdu to neznamená co uzivatel to databáze. Je to pro 5 databází, v každé databázi je skupina uzivatelů. Napr. velké firmy mají pobocky a ty pak chtejí mít oddelené, takze je dají do oddelenych DB, uz treba jen kvuli velikosti DB.

Děkuji moc :)

Office 365 Business Essentials nebo Business Premium.

Zkus se podívat na http://zimbra.neternity.cz/

Exchange online