» Poradna » Notebooky

Doplnenie - výmena RAM

Notebook Asus. Má 2 sloty na RAM, ale osadený je len 1 slot na 1x4GB. Keď dosadím na voľný slot 1x8GB RAM s rovnakými parametrami ako ten so 4 GB (DDR3, 1600 Mhz, 1,5 V) a nechám v PC aj starý RAM, získam 4+8 GB=12 GB? Ako sa počíta celková kapacita RAM po doplnení?

Odpovědi na otázku

presne tolko ziskas. Len si daj pozor, aby tvoj OS bol 64bit

Áno OS má 64bit, takže celková kapacita RAM bude 12 GB.

Je 8+4 12?Bylo by ale fajn napsat, o jaké jde PC/NTB, protože ne všechny umí 8GB moduly.

Jop, ne všechny sežerou 8GB modul. Obecně se dá říct, že to musí být alespoň IvyBridge a výš. (3gen.)

Od 2. generace (Sandy brigde) to není problém. Jen ta první umí u spousty CPU jen max. 4GB moduly a ještě jen v provedení DR.

Notebook ASUS K55VM-SX102, 10 rokov starý. Je tam možnosť rozšírenia RAM na max. kapacitu 2x8 GB. Ďakujem za informácie.

Ano, u toho by to mělo jet v pohodě. Ale vždycky můžeš narazit na nějakou výjimku potvrzující pravidlo.