Doplnění RAM

Zdravím,mám CPU i5 4490Kdesku MSI B85-G41 PC Mate - B85https://www.czc.cz/msi-b85-g41-pc-mate-intel... paměti Kingston 2x4GB DDR3 1866MHz CL10 (HX318C10FBK2/8) HyperX Fury Blackhttps://www.czc.cz/kingston-hyperx-fury-blac... 8GB je mi už ale málo a chtěl bych 12 nebo 16. Jak je doplnit? Koupit ty stejne (2k mi prijde celkem dost) nebo jakekoliv jine? Je uz to dnes dostatecne osetrene, ze si desky poradi s ruznymi pametmi bez nejakych padu apod.? Pri koupi horsich pameti se i ty Kingstony prizpusobi tem horsim a pokud se nekoupi opet 2x4GB tak nebude fungovat doublechanel (nebo jak si to pojmenovavaji), ale to 0,01% vykonu jsem ochoten za tu usetrenou napr. petistovku obetovat.Diky.

Odpovědi na otázku

Na co ti nestačí 8GBDrahé paměti se nevyplatí rozdíl ve výkonu proti levnějším je minimální. Rozdíl ve výkonu dualchanel vs singl je též minimální.

Aktualne treba Batman Arkham Knight vystavi komplet 8, ale to same jsem pozoroval treba uz u Far cry 4. Nebo napriklad vypocty v Reluxu. Nebo desitky otevrenych tabu, nekolik otevrenych CADu, nekolik projektu v Reluxu + nejake veci a uz to neprijemne hrabe na HDD.Vim. Proto pisu, ze to 0,01% procento vykonu klidne obetuju. Klidne vezmu ty nejlevnejsi. Jde mi to o to, jestli si budou s temi stavajicimi rozumet. Jestli to nebude delat bordel, kdyz budou 2x4GB ty Kingstony a 1x8GB nejake noname.

Tak co? Mohu klidne vzit napriklad tohle https://www.czc.cz/kingston-hyperx-fury-blac... ?Taky byly doby, kdy jsem se v tom vrtal, ale posledni roky uz jdou tyhle veci dost mimo me.