» Poradna » Programy

Doplnění řádek datumové řady do tabulky Excel

Ahoj, nevíte někdo jak doplnit do excelové tabulky mezi řádky, které označují dny a v nich určité zaznamenané události (např. 1.1., 4.1., 6.1., 15.1. apod.) řádky s chybějícími datumy v rozmezí třeba od 1.1. do 31.1. Ty datumy, co mám, samosebou nesou ve sloupích nějaké hodnoty, ty nové řádky, co potřebuju vložit, hodnoty mít nebudou. Díky za odpověď.

Odpovědi na otázku

jedině programově ve visual basicu nebo ručněhttps://office.lasakovi.com/excel/vba-listy-bunky/Lis...

Pokud těch doplňovaných řádků nebudou stovky, nemá smysl něco vymýšlet. Ručně vlož první chybějící řádek, na další použij F4. Z prvních dvou datumů pak číselnou řadu roztáhni dolů do 31.

Tím si ale rozhodí datumy u těch zapsaných událostí.

Proč? Datumy s událostmi zůstávají tak, jak jsou. Jen mezi ně povkládá potřebný počet prázdných řádků.

Předpokládám, že právě tomuto pracnému postupu se chtěl vyhnout a udělat to nějak efektivněji.

Možná. Píše ale o lednu, tak proč vymýšlet půl hodiny něco, co může mít hotové za půl minuty? A pro únor a další měsíce může s doplňováním počítat - nastavit všechny dny a řádky bez událostí jen skrýt.

Leden je jasně uvedený pouze jako příklad: "v rozmezí třeba od 1.1. do 31.1." Každý kdo logicky uvažuje, tak je mu jasné, že kdyby mu šlo pouze o jeden měsíc, tak to nebude řešit dotazem do poradny a prostě to udělá ručně.

Třeba na nový list udělat sloupec s datumy a k nim pomocí svyhledat přiřadit události z prvního listu. Trochu bude problém s těmi bez události, tam to bude psát "Není k dispozici", ale to vyřeší funkce IFNA:=IFNA(SVYHLEDAT(A1;List1!A:B;2;0);"")

Jen ještě doplním, že to bude fungovat pouze pokud má každý den pouze jeden řádek. Pokud je stejné datum uvedeno na více řádcích, tak to vždy najde pouze první výskyt.