» Poradna » Počítačové sítě

Doménové jméno a IP

Dobrý den, mám zřízenou doménu a chci k ní přiřadit IP (snad to říkám dobře ). Zkrátka chci, aby při zadání domény www.neco.cz se mi zobrazil obsah na mém vlastním serveru. Jak to udělám? Zřizovatel wedos.com. Prosím o trpělivost, začátečník.

Odpovědi na otázku

Pokud máš přístup k zónovému souboru, tak v něm změníš záznam:
www IN A 90.180.100.100 (podle své IP adresy).
Pokud přístup nemáš, tak to napíšeš zřizovateli domény a ten to provede za tebe.

V administraci domény, v sekci DNS nastavíš přesměrování domény na IP adresu toho svého serveru. Taky to tak mám, ale chvilku to trvá, asi tak 15 minut než to bude fungovat.

Buď změnou DNS záznamu u registrátora Vaší domény a nebo u provozovatele webhostingu. Bližší info by Vám měla sdělit jejich technická podpora.

Jj, mate pravdu, to bude ono. Uz jsem se dostal zaznamu DNS, vyzkousel jejich IP, co byla v DNS nastavena a vyhodilo mi tu jejich defaultni stranku, tak jsem tu IP zmenil na moji a melo by to slapat. Dekuji.

Uz jsem na to asi tak nejak prisel. Dostal jsem se do administrace DNSka a upravil jsem zaznam. Dekuji moc. No... Jeste vlastne uvidim, co to udela.