» Poradna » Počítačové sítě

Domena www.nieco.sk - co vybrat, ake su ceny?

Chcel by som sa opytat - ako zivnost rozbieham firmu a chcel by som si o svojich produktoch zrobit www stranku vo forme www.domena.sk. Ako by som mal pri tom postupovat? Ako si zaregistrovat takuto domenu ? Ake su ceny a poplatky za vedenie, resp. aktivaciu? Akeho poskytovatela odporucate? Netreba mi, aby som mal podporu PHP, ide len o obycajnu stranku o produktoch atd. Diky za info :)

Odpovědi na otázku

Po niekolkorocnych skusenostiach s sk-nic a slovenskymi registratormi ti mozem poradit len jedno: vykasli sa zvysoka na sk-domenu, zaregistruj si com alebo net. Vyjde ta to ovela lacnejsie (dakych 8 US$), a nemusis ani zadok zdvihnut od pocitaca. Staci kreditka, a do hodiny mas domenu funkcnu...

Co ja som sa uz nanervoval so slovenskymi registratormi, o tom nejdem ani rozpravat. Ale bezny pripad je to, ze si zistis ci je domena volna, ak ano, ides k registratorovi a tam zistis (o par minut) ze si ju niekto pred chvilou "nahodou" registroval. Clovece, radim ti dobre, vyprdni sa na sk-nic a tu jeho bandu.

No hej tiez som sledoval, ze vela ludi ma nejake negativne ohlasy na .sk. Tak asi bude vyhodnejsie .com. Staci mi len zakladne rozhranie pre web, nic extra. Z tych .com mas nejaky tip na spolocnost, kde by som to registroval? dik:)

Ja pouzivam uz dakych 5 rokov domeny registrovane u netfirms, za 9$/rok. Za cely ten cas ziaden problem, registracia sa obnovuje automaticky. V cene je aj zakladny web-hosting, ten ale nepouzivam. Z registratorov je tusim godaddy este o nieco lacnejsi...

Hej uz som na to pozeral vychadza to nejak tak okolo 7 dolarov na rok. Ale nevies nahodou potom ako je to po roku?? Kolko je obnovovaci poplatok?

up

Uz som si zaregistroval tam tu domenu, ale netfirms tam vzdy na zaciatku stranky da reklamu...Taky banner hore... Da sa to nejako odstranit ci ako???

ehm?