» Poradna » Počítačové sítě

Doména a ostatní zařízení.

Ahoj, potřeboval bych vysvětlit pár věcí. Dostal jsem vyřazenou čtečku otisků prstů. Zkoušel jsem jí zapojit a zajímá mě jedna věc.Aby komunikovala se softwarem je nutný zadat v klientovi její ip adresu. Na tom není nic divnýho, ale jelikož mám doma udělanou serverovou doménu, ve které funguju tak, že jako primární DNS na klientovi mám nastavenou ip adresu 192.168."1".xxx a jako sekundární používám google DNS.Jelikož je čtečka přípojená přímo ke switchi, má adresu 192.168."0".xxx a samozřejmě po zadání adresy v softwaru nekomunikuje. Jaká je možnost zapojení/nastavení, tak abych se z doménové vrstvy adres, které rozděluje DHCP serveru dostal do vrstvy ip adres na switchi ?

Odpovědi na otázku

Pletes pate pres devate, konkretne DNS a rozsahy IP adres. Zkus nejdriv popsat, jak vypada tvoje sit (zapojeni routeru, switchu a adresace).

Ty se potřebuješ připojit na tu čtečku, abys změnil její IP adresu, jestli tomu dobře rozumím? Tak si dočasně na nějakém počítači změň adresu na 192.168.0.něco a pak by ses na tu čtečku měl z toho počítače připojit a změnit její nastavení. Ideálně je pak nastavit taková zařízení na DHCP režim a pak tomu dávat adresy přes rezervace v DHCP serveru.