» Poradna » Web a internet

Domena + hosting ?!

Ahoj,jsem v tomhle naprosty analphabet, ale jde mi o nasledujici.Na internetu mam jeden projekt, vyuzivany pro prezentaci akce konane dvakrat do roka. Stranku mam pod domenou a hostingem sponzora (priklad ve tvaru: www.sponzor.cz/mojeakce). Pro prezentaci bych ale chtel zakoupit domenu napr. www.mojeakce.cz. Zaroven vsak stale mohu pouzivat zdroje sponzora, tedy fyzicky soubory muzou byt ulozeny u nej. Jde mi o to, abych se mohl prezentovat pod svou domenou (napr. mojeakce.cz), kdy ji clovek zada do adresniho radku a vyjede mu obsah stranky. Staci, kdyz koupim pouze tuto domenu a (nejak, nevim jak a zdali vubec) budu (bez toho aniz bych zakoupil hosting) odkazovat na puvodni stranku (www.sponzor.cz/mojeakce) nebo k tomu musim zakoupit hosting, tam vlozit jeden soubor, ktery by me takto presmerovaval. A druha vec, kdyby to slo, jak docilim toho, aby v adresnim radku stale zustala moje domena (www.mojeakce.cz) i kdyz budu odkazovat na stranku jinou (sponzor.cz/mojeakce). Ve zkractce:1. Staci mi koupit poze domena, kterou budu nejak odkazovat na jinou stranku?2. Ackoliv budu takto "odkazovat" na jinou stranku, jak docilit toho, aby mi v adresnim radku zustana moje domena a ne adresa na kterou "odkazuji?"Doufam, ze jste me pochopili, lepe se vyjadrit nedokazu.Tom

Odpovědi na otázku

Kup si domenu s hostingem tam si nahrej sve data a na stare domene kde mas doposud stranky si dej jen presmerovani na novou domenu pomoci refresh nebo scriptuProste do indexu html kodu co mas ted vloz do sekce Head bud to metatag<meta http-equiv="refresh" content="3;url=http://tva nova adresa.com/">nebo <script>window.location.href="http://tva nova adresa.com/";</script>

To je řešení jak noha Normálně si na původním serveru udělej další website,na ní nastav host headers "www.mojeakce.cz" a nasměruj ji do adresáře kde máš ty stránky.www.mojeakce.cz musí samozřejmě v DNS směrovat na IP daného serveru.

A co kdyz ten jeho hosting webgarden nebo co to ma nepodporuje tyhle veci?

Nepodporuje co? Vytvoření další website a nastavení host headers? Že by to provozovali na nějakém development web serveru?

Jo jsi proste chytrejsi chtel bych te videt nastaveni host headers treba na webgardenu

A aspoň jeden důvod proč být u nějakých neumětelů co nenastaví naprosto běžné věci ?

Troubo daval jsem jen priklad nic jineho tak nevim proc v tom hledas ukrytou pandorinu skrinku magore.Pro sebecentricke hovadka jako jsi ty zopakuji jeste jednou jsou proste hostingy co neumoznuji zadne zmeny,zadne zasahy do html kodu atd... ,dokonce neni to tak davno na webgardenu neslo vlozit ani overovaci kod od google webmasters.Uz to tvuj chory mozek pobral ty kaspare ? ty budes v realite tezky dement co si zrejme neotevre sacek s bombony aniz by si precetl navod ::::::::::::::::::::ZDE ODTRHNETE::::::::::::::::::::::::::::::::Jsi sebecentricky blb,ktery si mysli ze je The One a takovy jsou vetsinou zraly na dve poradne skrkavky z 5 cm na skleneku

Jeste nechapu tvuj narcismus ze si davas lajky sam sobeMas z toho ocividne orgasmus ,ale upozornuji te ze s holkou je to lepsi no ale ty budes asi kaspar co nosi ruzovou kosilu a brejlicky a takovy si moc nezasoustaji

Tak jestli jsi si už vyměnil pocvrnkaný textil tak věz chlapečku že já si pluska dávat nemusím, nemůžu za to že tobě je nikdo nedává .Až budeš někdy umět a mít aspoň praxi 10 % z toho co já tak se můžeme dál bavit. Tvoje amatérské hostingy na blogísky mně nezajímají, já dělám reálné projekty. Tak si vezmi svůj buziobleček a elasťáky a jdi si zajezdit na kole, možná na něm někdy najezdíš tolik co já mám najeto, že to tak musím napsat, na ženské

ty me bavis kaspare a co dal? o karkulce taky bude neco? to je posledni reakce ode me do me muzes delat volty jak chces me nerozeberes na to jsi moc maly panPs_ Ja tebe taky

Tak se příště nenavážej tam kde na to nemáš. Najdi si někoho na koho stačíš. Já tu diskutuju o vložených tématech a nebaví mně zabíjet čas s nýmandama jako jsi ty.

Diky za hezkou nazorovou vsuvku, ale zpet k veci.Koupim teda domenu a k ni hosting. Ted je otazka ceny. Kde to vychazi nejlip? Uvazuju o wedosu, pro zacatek by stacila i ta jejich LITE verze hostingu zdarma. Ale zajimalo by me, kde bych poridil i nejaky plnohodnotnejsi hosting (databaze, alespon 3 emaily) za lidovejsi ceny.Diky moc