» Poradna » Počítačové sítě

Domácí wifi

Zdravím, můžete mi prosím doporučit nějaký router + "extender" (připojený kabelem, s podporou (asi?) wifi mesh).Router nejlépe se 4xLAN, "extender" 2xLAN.Momentálně mám router Tonda F3 a občas mi na mobilu/tabletu v přízemí vypadává signál.Je to do menší dřevostavby, dvě patra, router je umístěn v horním patře.(Jsou k němu připojeny kabelem další zařízení, proto požadavek na ty 4 LAN porty u routeru).Internet mám od lokálního poskytovatele přes wifi.V plánu mám nechat (popřípadě vymenit za lepší) router v patře a přes kabel připojit "extender", který by pokryl přízemí.Líbí se mi třeba TP-LINK Deco M4, ale odrazuje mě to nastavování pouze přes mobilní aplikaci a nutnost použití cloudového účtu (TP Link ID), navíc bych asi potřeboval i další switch (nedostatek LAN portů).Popřípadě, stačilo by dokoupit ap a nastavit stejnou SSID? Nebudou mít připojená zařízení problém s přepínáním na silnější signál, např. při přechodu z přízemí do patra?Cena, kterou jsem ochoten investovat je do 3k.Díky za případné rady.BoB

Odpovědi na otázku

tplink deco m4 2pack. Nastavenie cez telefon je neprijemnost, ale da sa cez to preklikat.

a dalsi switch nepotrebujes, lebo tie DECO jednotky pripojis k tvojmu existujucemu routru, na ktorom vypnes wifi uplne.

Kdyz si teda mam nechat toho tondu, na co potrebuju dve deca? Nestaci nechat zapnute wifi na Tondovi, cimz pokryju patro, a pres kabel pripojim deco a pokryju prizemi?Diky, BoB

nie, lebo ti to nebude fungovat ako 1 wifi. A je to Tenda, nie tonda. Najvacsi smejd co sa da kupit. Ale ked to funguje, zatial by som to neriesil.

A bude fungovat varianta napriklad Archer C6 (jako router misto Tendy, se zapnutym wifi) + jedno deco m4? Oba myslim podporuji OneMesh, tak by tam nemusel byt problem?BoB

nebude! Neries router, naco riesis router??? Kup 2 DECO valce, nastav alebo nechaj si to nastavit, na routri vypni wifi a pojde ti v celom dome vsetko co potrebujes. Ak by nahodou bolo "hluche miesto", dokupis tretie DECO.

dokonca ti tu pisu, ze to DECO vie byt aj router, nemam to odskusane, takze neviem to ani potvrdit, ani vyvratit. Neries router, ries vysielace wifi rozlozene po dome podla potreby.

Ne, DECO a Onemesh jsou navzájem nekompatibilní, nespolupracují spolu.

Pokrytí bys asi měl OK, ale určitě tam budou problémy když budeš přecházet se zařízením mezi vysílači. (+ samozřejmě DECO síť se konfiguruje jako jeden celek, nemusíš nastavovat každé AP zvlášť). Já osobně bych tu Tendu dal pryč a pořídil malý switch.

niesom si isty, ze to deco mu bude sluzit ako "normalny router". Ja by som tam teraz nekupoval nic, a ked budu problemy, ktore su sposobene routrom, potom by som to riesil (tplink archer c6)

Síť postavenou na DECO M4 jsem dělal bráchovi a ano, jedna DECO jednotka bez problémů slouží jako plnohodnotný router (má to zapojené přívod internetu ->DECO č.1->switch->DECO č.2 a 3 + asi pět dalších zařízení na kabelu) - sice tam jsou malinko omezenější možnosti nastavení, ale to bude vadit jenom fajnšmekrům, pro běžného uživatele je to OK.

yo len sa tam neda nastavit :) A mam to doma..

*nic

Pokud na routeru nepotřebuješ nějaké extra funkce tak vem Deco - sice se tam toho nedá nějak extra moc nastavit, ale má to jednu fajn vlastnost - spolehlivě to funguje

Já bych tam dal Mercusys Halo H50G 2-pack,Na Tende bych vypnul WiFi, k ní dal 1 ks, a dolů kabelem připojil ten druhý. Budeš mít WiFi Mesh po celým baráku a na té jednotce jsou 3 x Giga LAN port.

Jenze jednou z vyhod toho Deco reseni je, ze ten kram od Tendy by sel pryc.

Pokud ti ten Toník třeba nenapájí přes POE nějaký venkovní přijímač, nevím jestli Tenda to vůbec umí, ale pak je prostě řešení TPLink Deco M4, koupíš dvě jednotky, zapojíš buď na přímo místo tondy a nebo zapojíš 1 jednotku do tondy a druhou si zapojíš kam chceš, aby ti to hezky pokrylo celý dům. A na toníkovi případně vypneš wifi úplně.

Zdravím jesště jednou, díval jsme se o víkendu na ty Deco M4, a potřeboval bych si ověřit, jestli to můžu zapojit takto:https://ctrlv.link/WY6BUvidí TV (připojená kabelem k Deco) na NAS (přehraju na TV film z NASu?)Budou zařízení (tablet/laptop) připojené k wifi na stejné síti jako NAS? (přehraju z tabletu na wifi film z NASu? Vytisku z laptopu na wifi něco na tiskárně?)Nebo budou zařízení na kabelu a wifi dvě různé sitě?Díky.BoB

Co myslis? Ze je to nastavene tak, aby to bfu ne ohlo zapnout a pouzivat, nebo je udelany tak, aby i ten posledniBob mohl prijit, zapojit a pouzivat? Hlavne neodepisuj "ja nevim, prave proto se ptam", coz ale neni o tom ze nevis, ale ze nechces premyslet.Jasne ze to bude fungovat, bude jenom jedna sit.

ano pojde to. V prvom kroku si prvy DECO AP nastavis ako AP, ostatne sa knemu potom pripajaju az nasledne.

Za lepší cenu než Deco M4 (2 jednotky) pořídíš Mercusys Halo H50G (3 jednotky).Tím se zbavíš té Tendy.