Domácí tiskárna na pár stránek měsíčně

Zdravím, potřebuji koupit novou multifunkční tiskárnu domů. Po několika inkoustových zkušenostech HP a Epson, které nás obvykle po dvou letech opustily uvažuji o laseru. Tiskneme skutečně málo, obvykle tak 20-30 stran měsíčně a někdy také dva měsíce nic. Netiskneme žádné obrázky nebo fotky, ale pouze text, grafy, vrcholem je nějaká prezentace do školy. Vzhledem k nízkému provozu není pro nás úplně rozhodující cena stránky, ale spíš spolehlivost a konektivita (wifi, atd.). Po široké diskuzi v rodinném kruhu byla dána podmínka, že by to měla být barva (prostě ty dvě barevné stránky měsíčně jsou prý fakt důležité). Já jsem zatím vybral Samsung SL-C460W. Vím, že nemá duplex, ale těch 10 stran oboustranně za rok si holt otočíme ručně. Budu vděčný za vaše názory a další tipy. Děkuji.

Odpovědi na otázku

Já bych se mrkl i po nějaké Okině třeba této http://www.czc.cz/oki-mc332dn/124916/produkt, nemá WiFi, ale to bzse dalu řešit tiskem přes WiFi router se kterým by to bzlo spojeno TP kabelem.Na domácí tisknutí slušná, má i duplex.

Na tohle jedině laser.

A to prosim proc? Jediny rozdil (krom teda ruznych + a - jednotlivych technologii, ktere jsou na doma uplne jedno) mezi LED a laser je ve vykreslovani latentniho obrazu na OPC. A navic ten Samsung ma technologicky horsi engine nez ta OKI (i kdyz na doma taktez jedno).

Proto že Laser ti při tak omezeném tisku nebude zasychat což cokoliv jiného ano, ten nastartuje, zahřeje se a zahlásí připravenost. Inkoustovka ti při takovém malém tisku nezahlásí nic a na papíře uvidíš v lepším případě jen polovinu řádků protože polovina trysek to už vzdá.

Ale ja mluvim o laser a LED. Reaguju na krakonose, ktery reaguje na Jaru. Jara daval odkaz na LED tiskarnu. A krakonos na to napsal, ze jedine laser. O inkoustu vubec neni rec.

A tak, nějak asi nedávám pozor.

To jsme si všimli už dávno že nedáváš pozor a jediný cíl je nasrat se do každé diskuze, byť jí nerozumíš ani za mák.

Aaaaa pan "rozumný" se ozval..... Tvé IQ - tykve se projevuje i tím, jak jsi se pojmenoval....

V původním dotazu je popis jejich využití:"Tiskneme skutečně málo, obvykle tak 20-30 stran měsíčně a někdy také dva měsíce nic. Netiskneme žádné obrázky nebo fotky, ale pouze text, grafy, vrcholem je nějaká prezentace do školy."A na to "krakonoš" odpověděl (pokud nevíš jaká je technolodie LED tak nepiš nesmysly že o inkoustu není řeč) a v tom s ním (s krakonošem) plně souhlasím.....

Krakonos ale prece reagoval na prispevek vlozeny uzivatelem "jara". A "jara" nabizel pro tazatele barevnou multifunkci OKI ktera pouziva LED. Takze stale nevidim, ze by se konkretne v tomto pripade mluvilo o inkoustu.Me by spise zajimalo jak si myslel tuto vetu prosim: (pokud nevíš jaká je technolodie LED tak nepiš nesmysly že o inkoustu není řeč). Nevim co ma co delat LED s inkoustem nebo?

Ledkové OKIny se řadí rovněž do kategorie laserových tiskáren. A při výběru vhodného typu je třeba pořešit tři věci: 1/ ovladače - tiskárna musí mít k dispozici ovladače, kompatibilní s tvým O. S. pokud ne, tak ti nebude brát data z počítače.2/ provedení kazet - kazety, u nichž je tiskový válec oddělen jsou tolerantnější k použití alternativních náplní a také levnější, protože měníš jen kazetu bez válce.3/ Ekonomika provozu - je potřeba vědět,zda lze použít alternativní náplně, zda a o kolik jsou levnější a hlavně jak jsou v místě tvého bydliště dosažitelné.

Nenapadlo by mě, že někdy budu s Krakonošem bezvýhradně souhlasit...

Všechno je jednou poprvé.

Laser = nezaschne ti "nálož".

Pro domácí použití za ještě nějaké rozumné peníze jsou prakticky jen 3 výrobci od kterých to můžeš pořídit, OKI, Brother, HP, nic jiného nedává smysl. Ostatní mají buď drahé náplně nebo naprosto katastrofální soft. Ten Samsung exceluje v obou disciplínách, náplně jsou drahé a dodávané ovladače jsou jedním slovem k "zblití".

Ta nahoře doporučená OKI MC332DN vypadá rozumně:http://www.blacklink.cz/zbozi/oki-mc332dn-a4-22-2... Lepší výbava (duplex, podavač originálů) a levnější provoz než tem SAMSUNG. Navíc 3 roky záruka (po registraci). Navíc u tiskárny je lepší připojení kabelem do WiFi routeru, než přímý WiFi provoz, protože tam jdou stejně data přes router, který přijme data z NB či PC a následně je přepošle na tiskárnu, čímž se zbytečně zahlcuje přenosové pásmo.

Děkuji všem za dosavadní příspěvky. Zatím jste mi potvrdili moje rozhodnutí přejít na laser. Zbývá vybrat jaký model. K mnou uvažovanému modelu Samsung SL-C460W, tu padla pouze jedna konkrétní alternativa a sice OKI MC332dn. Zkusil jsem je porovnat vzhledem k mým požadavkům a zatím vede původní SAMSUNG :- Oki je na stolní tiskárnu moc velká a těžká (29kg vs. 13kg je teda hodně)- Oki nemá wifi, které se mi vzhledem k předpokládanému umístění hodí, jinak bych musel složitě táhnout kabel přes dva pokoje- Problém s ovladači a obecně softwarem jsem u SAMSUNG nenašel, máme doma na našich NTB, tabletech a telefonech směs Windows i IOS a ty by to mělo umět, snad jen NFC nevyužiji u telefonu s Windows, protože ho SAMSUNG nepodporuje, ale to není nezbytné a časem se určitě nějaká aplikace objeví- Provedení Oki je asi sofistikovanější, o čemž svědčí i rychlost a kvalita tisku, duplex, větší zásobníky, oddělený tiskový válec, no zkrátka někde těch 16 kg navíc musí být znát a kdybych si kupoval tiskárnu do kanceláře, tak z těchto dvou beru jednoznačně OKi- Provozní náklady - zadání znělo 20-30 stránek měsíčně, pominu-li zanedbatelný rozdíl v nákladech spojených se spotřebou elektřiny (Samsung udává nižší), tak ty tiskové mne reálně nezajímají. Ale udělal jsem si srovnání alespoň černého toneru a ejhle, originál OKi 1768 Kč a Samsung 1274 Kč oba na 1500 stran v Alza. Dál jsem to nepitval.Zatím jsem ještě nic neobjednal, ale z výše uvedeného je asi zřejmé, k čemu se čím dál tím více kloním a tak mě zajímá, zda jsou ještě nějaké jiné relevantní důvody proč si vybrat něco jiného. Bohužel jsem ale žádnou cenově srovnatelnou alternativu nenašel. Díky za rady pro finální rozhodnutí.

Ta váha u té OKI je způsobena i tím, že jde o jednoprůcodovou tiskárnu, kde je barevný tisk téměř stejně rychlý jako černobilý (20/22 A4/min).U toho Samsunga jde o čtyřprůchodovou technologi, kde má barevný tisk cca čtvrtinovou rychlost proti černobílému (4/18 A4/min).

Děkuji všem za dosavadní příspěvky. Zatím jste mi potvrdili moje rozhodnutí přejít na laser. Zbývá vybrat jaký model. K mnou uvažovanému modelu Samsung SL-C460W, tu padla pouze jedna konkrétní alternativa a sice OKI MC332dn. Zkusil jsem je porovnat vzhledem k mým požadavkům a zatím vede původní SAMSUNG :- Oki je na stolní tiskárnu moc velká a těžká (29kg vs. 13kg je teda hodně)- Oki nemá wifi, které se mi vzhledem k předpokládanému umístění hodí, jinak bych musel složitě táhnout kabel přes dva pokoje- Problém s ovladači a obecně softwarem jsem u SAMSUNG nenašel, máme doma na našich NTB, tabletech a telefonech směs Windows i IOS a ty by to mělo umět, snad jen NFC nevyužiji u telefonu s Windows, protože ho SAMSUNG nepodporuje, ale to není nezbytné a časem se určitě nějaká aplikace objeví- Provedení Oki je asi sofistikovanější, o čemž svědčí i rychlost a kvalita tisku, duplex, větší zásobníky, oddělený tiskový válec, no zkrátka někde těch 16 kg navíc musí být znát a kdybych si kupoval tiskárnu do kanceláře, tak z těchto dvou beru jednoznačně OKi- Provozní náklady - zadání znělo 20-30 stránek měsíčně, pominu-li zanedbatelný rozdíl v nákladech spojených se spotřebou elektřiny (Samsung udává nižší), tak ty tiskové mne reálně nezajímají. Ale udělal jsem si srovnání alespoň černého toneru a ejhle, originál OKi 1768 Kč a Samsung 1274 Kč oba na 1500 stran v Alza. Dál jsem to nepitval.Zatím jsem ještě nic neobjednal, ale z výše uvedeného je asi zřejmé, k čemu se čím dál tím více kloním a tak mě zajímá, zda jsou ještě nějaké jiné relevantní důvody proč si vybrat něco jiného. Bohužel jsem ale žádnou cenově srovnatelnou alternativu nenašel. Díky za rady pro finální rozhodnutí.

Já OKInu mám a jsem výsostně spokojen. Náhradní náplň, (dosypávám) cca 200 Kč, výdrž 6.000 stránek, toner potahované kuličky, takže tisk je vysoce kontrastní a odolný proti rozmazání.

Koupena s ovladači pro XP, ovladače pro Vistu/W7 jsou volně k dispozici na www stránkách OKI.

U OKI je černý toner na 2200A4http://www.blacklink.cz/zbozi/toner-cerny-pro-c30... http://www.czc.cz/oki-44973536-cerna/108653... Alza tam má asi chybu.Na 1500A4 jsou u OKI jen barevné tonery.

Ve firmě se nám po dobu 13ti let jednoznačně osvědčují černobílé HP v cenách od 5000 nahoru. Sledovaly se 5 let náklady na tisk a HP zvítězily. Kdysi kolem roku 2000 měly HP u řady 1100 špatné podavače papíru.

To byla nemoc už LJ5L, LJ6L.

Může být i levná inkoustovka, hodně chválí i nové řady Epson, které mají nižší náklady na tisk. A můžete tisknout, tak jak jste zvyklí málo, ale podmínkou je alespoň 1x za 14 dní udělat údržbový zkušební tisk, kdy se protáhnou všechny trysky, aby nezaschly. Jeden papír vás nazabije a tiskárna může zase v klidu odpočívat. Díky tomuto procesu vám vydrží i 10 let, protože málo tisku tiskárnu ušetří a absorbér se nezanese tak brzy. Ale aspoň minimálně 1x za 14 dní, možná lépe 1x týdně něco vytisknout.

1/ Tonerovka s alternativními náplněmi bude vždy tisknout levněji, než inkoustovka. 2/ tisk zkušební stránky jednou za 14 dní... A/ co když budeš měsíc mimo domov? B/ ten jeden papír tě opravdu nazabije, se spotřebou inkoustu už je to horší a pokud se tisk nepovede a budeš muset čisti, tak je to naprostá katastrofa, v podstatě je to totéž, jakobys ten inkoust koupil a hned nalil do kanálu. Inkoust má smysl jen pro fototiskárny a tisk fotografií, nebo tam, kde je možnost alternativ a zaručen častý provoz, což domácnost není. A na kancelářský papír inkoust vhodný není, buď je to ostré a vyblité, nebo kontrastní, ale rozpité, navíc to nemá rádo vlhko.

Já mám inkoustovku Canon (řada S) už 13 let ! Měl jsem i dlouhé časové úseky, kdy netiskla a trysky jsem vždycky rozhýbal. Teď bohužel netiskne, protože už je zanešený absorber a už to nejde ani softwarově obejít a odblokovat. Za servisní výměnu absorbéru chtějí 1.300,- Kč !!! Se zbláznili, to si to opravím radějí sám, už jsem si sehnal servisní manuál z Japonska a nakoupil šroubováčky na demontáž. Zanešený absorbér vyperu, isopropylem vyčistím trysky, promažu ložiska a kluzné plochy zas pojede jako nová. Jeden Američan to dokázal na youtube - opravit si tiskárnu sám, chtěl bych ho následovat. Nejsem tak bohatý, abych platil nemravné servisní poplatky.

Za 1,3 kKK (KiloKorunKoloniálních) si laskavě kup tiskárnu na jednu potřebu čili dojde XL náplň zahodit a za rok / dva zase jinou. Tak to dělám já, když někdo potřebuje rychlý tisk a nerozumí tomu. To co jsi napsal ta částka víš co, spočítej si kolik kilo roštěné za to koupíš a pak se zamysli co děláš špatně.

Epson - použiji chytrý a bezplatný SW od www.ssclg.com, nádržku vycucnu injekční stříkačkou, vynuluji počítadla a jedu vesele dál. Hlava tiskne pomocí piezostrikce, takže zaschlý, nebo žádný inkoust ji nepoškodí, na rozdíl od tepelně tisknoucího zbytku. Resetovací kazety jsou běžně k mání a dolití inkoustu vyjde na 1 Kč za mililitr, čili 15 ml kazeta se dolije za max. 15 Kč. Výstupem jsou v mém případě nádherné barevné fotografie až do A3+ včetně, cena jednoho vytisklého archu max. 4,20 Kč. K dispozici jsou i 100 ml externí zásobníky, rovněž s alternativními inkousty od Abelů.

Hele já grafis nebudu laborovat s injekčními stříkačkami nejsem blázen jako ...

Ani já nebudu nikam nic sypat. Při mnou uváděném provozu 20-30 stran by mi měl toner vydržet několik let. Myslím, že je v tomhle případě jedno, jestli stránka bude stát o třicetník víc, či méně. Důležité je pro mě aby se mi to někam vešlo a bylo to rychle zprovozněné pro celou rodinu. Zatím žádný pádný a pro mě srozumitelný argument proč nekoupit ten Samsung v závislosti na mých potřebách nepřišel. Jsem na 99% rozhodnut ho koupit.

Prostě to normálně kup a funguj a vymýšlení kravin jako dosypávání tonerů a dolévání inkoustů aby se ušetřil nějaký ten drobcajk přenech tady těm krajkonošům a jiným dárečkům

Já vím. Místo nádržky bys mohl vycucnout sebe.

Kupuji běžně repasované HP černobílé a samostatně.Cena vysoce kvalitní například HP za 13 tisíc v repasi i stonerem mezi 2 až 3 tisíci.Nechat předvést tisk na místě.Napříkladhttp://www.bcomp.cz/tiskarna_hp_laserjet_1022nhttp://www.bcomp.cz/tiskarna_hp_laserjet_1320... ale i jindeMám zkušenost, že při domácím užívání HP LJ 4 vydržela a drží 13 let po repasi.U HP je výhoda, že s tonerem se mění válec.OKI zpravidla - samostatný náklad na válec. a další zažízení skener... kupuji rovněž obdobným způsobem.Když se jedno pos...re, tak zbytek chodí.

Válce u OKIny mi vydržely mnohem, ale opravdu mnohem déle, než udával výrobce, takže nevidím důvod, proč je měnit, (a zbytečně za ně platit) i s tonerem. A samostatné fotoválce bývají u tiskáren pro větší až velké zatížení; výrobci dobře vědí, proč tomu tak je. (proto, že pro servis je jednodušší, vyměnit ,,originální" kazetu, prázdnou v dílně dosypat a jako ,,originální" ji prodat jinde). U tiskáren pro doma je zase pro zákazníka-neodborníka jednodušší, (ale dražší), vyměnit všechno najednou.

A u slušnějších OKI se také prakticky obejdete bez služeb opraváře. Jednu máme v práci, má toho už dost natočeno (rund 100000), ale je to stavebnice , Už jsem u ní pro opotřebení měnil válce, zapékání i posuv papíru. Prostě jí otevřete, vyndáte tonery, vyndáte válce, vyndáte zapékací jednotku, vyndáte posuv a to všechno bez použití jediného nástroje. Prostě jenom povolíte páčku. Servisáci je asi nemají rádi. Veškeré náhradní díly Vám jednoduše pošlou na dobírku. Jediný problém byl, když došla životnost černého válce a ten nebyl dočasně k sehnání - fabrika sousedila s elektrárnou ve Fukušimě. Jinak všechny díly, které jsem z ní vyndal jsou Made in Japan, takže je reálná naděje, že to nemontuje dělník, který dorazil z rýžové plantáže do Šanghaje.

Dodatek. S levnými multifunkčními tiskárnami (kombajny) do 10 tisíc ve firmě velmi špatná zkušenost. Hlavně do nich výrobci cpou "kurvítka" - asi. Oprava běžně dosahuje 50 procent ceny a více. => na vyhození.

Flashka za pár korun a nejbližší Copycentrum.

Ono je to n.e.m.o. sice řešení, ale myslím že při dnešních cenách ještě furt drahé

Vůbec neřeš doplňování tonerů nebo alternativní tonery. Běžné kazety vytisknou 1500/1000 stránek. Ty vytiskneš cca 300 stránek ročně. Už zaváděcí tonery (poloviční) ti vydrží 2 roky, ty další už skoro 4 roky. Stojí ti to se pinožit s alternativami? Navíc za 2 roky bude trh vypadat jinak, než nyní, třeba už alternativy nebudou, nebo originály klesnou cenově - co já vím.

+ 100 samozřejmě

Takže je naopak nutno řešit O. S. a ovladače. Aneb: po třech letech nový O. S. a tiskárnu do kopru, protože ovladače pro nový O. S. nejsou a nebudou.

Jsou a budou, akorát blbec s pajcnutýma XPčkama odpojenýma od netu je najde dost těžko ty jsi ještě větší oslík než jsem si myslel čoveče Na Tvoje staré vergle jsou ty ovladače dávno obsahem OS, ale toho normální, legálního a ne Těch Tvých zprasenců bez přístupu k netu blbečku LaserJet 4L, dvacet roků stará hujda jede pod Win 8 tak jako pod každým jiným operákem, ale to musíš mít v hlavě znalosti a ne nas*áno ...

Děkuji za názory, o víkendu objednám ten Samsung. Rozhodla velikost a možnosti připojení. Naopak neodradila vzhledem k předpokládanému provozu absence duplexu, celková nižší sofistikovanost provedení a následně kvalita tisku a ani provozní náklady.

Zase žvaníš. Nebo jsi snad sám vyrobil ovladače pro W7 pro Epson stylus photo R 200?

Justine, ono je tisknout a tisknout. Něco jiného je kopírovat černobíle na multifunkci skripta, (že jsi tím pádem taky kradl ti najednou nevadí) a něco jiného je tisk kvalitních a barevně věrných fotek. Ale to je něco, co ty nikdy nepochopíš, protože tvoje IQ končí u aktivací.

Vytvořit si kopii skript pro děláni výpisu, není krádež, ale to notoricky zloděj Tvého formátu nemůže vědět. A krome toho me se tykala jen dodavka tiskaren ... ke zlodejne se verejne prizna jenom dement jako jsi Ty, pochop uz to konecne. Já žádné ovladače vyrábět nepotřebuji, já si je najdu a stáhnu blbečku, ale na to musíš mít určité znalosti zkušeností, legalni software a pripojeni k internetu, což u Tebe, nepada naprosto v úvahu. Ty tak kde co slohnout, koho kde odrbat a jak vydělat 5 korun na tisknuti fotek z kterých valí oči i profici. Totiž Ty, se svými znalostmi musíš vidět profika úplně v každém

Aha, když dělám kopii já, je to v pořádku, ale když ji dělá jiný, tak ne... Stačí, jsi přijat, třetí klec vpravo. Skotské střiky jsou v ceně. A pro tvou informaci, (už po X té) - dva roky už jedu pod legálními W 7.

Ty děláš kopie kradeneho software a ještě ne pro vlastni potřebu pitomče a ještě s tím šmelíš, to je trošku rozdíl víš hovadko Krome toho Ti opakuju ze me se to netykalo. Dva roky už jedes na pofiderni kopii od rakosnika za pět peněz pajcnutou aktivatorem, protože Ty zásadně neregistrujes, neaktivujes a jedna výhradně nelegálně, čímž se tady neskryvane už roky vychloubas a slušně lidi, kteří nemají zapotřebí jednat jako šupaci tady označuješ za blbce, tak se tady nikoho nesnaz dojmout historkou, ze se ze zlodejskeho hovada, co je tak blbe ze se svoji zlodejnou a jinýma lumparnama ještě pochlubi, stal pres noc normální člověk, to musí byt přece blbe už i debilovi jako jsi ty ...

Legální Windows jsi nikdy neměl, máš je kradený a ještě jsi za ně jako debil zaplatil. W7 Ultimate z bangkokské tržnice za 150,- nikdo nepovažuje za legální systém. Legální systém se musí aktivovat, což jsi neudělal, protože ho máš zasviněný breberkami a aktivaci jsi obešel. A už toho nech nebo to nechám posoudit BSA tu tvou legalitu.

nějak se ta diskuze posunula někam úplně jinam ...

To je tak vždycky když se do diskuse vmísí blbec, který buď doporučí zlodějnu, nebo něco co by tazatele jednoznačně poškodilo ...