» Poradna » Počítačové sítě

Domácí skupina ve Windows 7 - ntb se nepřipojí

Dobrý den,

mám stolní počítač a notebook. Kabelový net je z desktopu píchnutý do wi-fi routeru, pomocí kterého chytám internet na notebook. Oba počítače se v síti vidí, ale za boha se mi nepodařilo připojit k Domácí skupině. Na obou je nainstalovaný Windows 7 Home Premium a zvolená Domácí síť.

Na desktopu sice Domácí síť vytvořím, ale ntb se nepřipojí. Hlasí něco ve smyslu, že se nenacházím v Domácí skupině, přičemž je vše správně nastaveno.

Nevíte nějaké spolehlivé řešení?

Děkuji za odpovědi

Odpovědi na otázku

Dobrý den,

nemůže být nastavena pevná adresa na NB?

Jak to myslíte? V tomhle nejsem tolik zběhlý...

Nejsem v tomhle zběhlý, ale myslím, že ty dvě síťovky na desktopu by měly být přemostěný, aby net fungoval.

Pravým myšítkem na Tento počítač. Levým na Vlastnosti. Levým na Název počítače. Pracovní skupina by měla být stejná. Pokud ne, levým na Změnit. Přepsat jméno v rámečku Pracovní skupina na stejné s druhým počítačem. Název počítače musí být jiný! OK. Použít. OK. Nechat restartovat.

Názvy počítačů jsou rozdílné, pracovní skupina je stejná (WORKGROUP)