» Poradna » Počítačové sítě

Domácí síť s wifi tiskárnou

Dobrý denPotřebuji připojit tiskárnu epson L3050 přes modem zte zxhn h168n přes wifi.Mám 3 PC připojené do zte zxhn h168n, tiskárnu připojenou kabelem do jednoho PC. Tiskárna funguje i přes wifi (mobily, notebook). No a chtěl bych, abych mohl tisknout ze všech PC. Je to možné? A jak popř. nastavit modem a PC?Předem děkuji za raduS pozdravem V.K.

Odpovědi na otázku

Na tiskarne nastavis, aby se pripojila k te WiFi. Potrebujes aby mela pokazde stejnou IP adresu - to se mozna da nastavit na tiskarne a urcite se to da nastavit na DHCP serveru, ktery predpokladam dela ten ZTE router. Az tohle budes mit, tak v kazdem PC jenom das "pripojit sitovou tiskarnu" a do pruvodce zadas IP adresu te tiskarny.

ked si dopredu vedel, ze chces tlacit po sieti z viac zariadeni, nemal si kupit tuto konkretnu tlaciaren. V manuale mas napisane ako ju pripojis na wifi (ked nemas router s WPS alebo ho mas vypnuty tak nijak), ak sa ti to podari, tak si vyhral, ak nie, tak budes potrebovat print server a pripojis ju tam USB kablom. Normalna sietova tlaciaren ma moznost bezne vyhladavat SSID alebo LAN konektor!

nemá sa vec náhodou tak, že router komunikuje s tlačiarňou úplne rovnako ako s každým iným počítačom v sieti a funkciu printserveru zabezpečuje aplikácia od výrobcu? takto to má zariadené napríklad HP s aplikáciou HP Smart

router bude komunikovat, az ju pripojis.. len ju nevies pripojit, lebo nema display na zobrazenie SSID a klavesnicu na zadanie hesla..

Toto se samozřejmě řeší tak, že se tiskárna připojí přes kabel a takto připojená se nakonfiguruje jak je potřeba - teda například jako WiFi klinet atd. Takto to mají všechny wifi tiskárny už roky.

"nemá sa vec náhodou tak, že router komunikuje s tlačiarňou úplne rovnako ako s každým iným počítačom v sieti a funkciu printserveru zabezpečuje aplikácia od výrobcu?"Většinou používají LPD, Jetdirect, nebo dnes populární IPP tiskové protokoly.Ty jsou přímo součástí firmware tiskárny.Takže každé další zařízení v síti ví, že jde o tiskárnu a podle toho s ní komunikuje.V počítači pak už pouze stačí ovladač pro tiskárnu/skener.Pokud plánuješ z toho PC tiskárnu nastavovat, pak musíš nainstalovat i ovládací program.Samozřejmě záleží i na tiskárně.Ty nejlevnější mají pouze základní možnosti obsluhy na panelu (pokud vůbec mají), takže je nutné je většinou nastavit právě přes PC (dost často i za pomoci USB kabelu).

Rada zní: otevři Uživatelskou příručku na straně 17 a postupuj podle toho.

Děkuji Vám všem za návody. Už mi všechno funguje.Hezký denVlasta