» Poradna » Počítačové sítě

Domácí síť přes router s 2 admin pc

Zdravím, mám takový problém: mám dvě pc, připojené přes router, kvůli sdílení připojení k netu, což funguje bezchybně, chtěl bych ale vytvořit domácí síť pro sdílení dokumentů, což se mi nedaří. používám Windows XP na desktopu i na notebooku, obojí jako uživatel administrátor. Když dám sdílet nějakou složku, tak mi ji vydí pouze pc, na kterém je sdílená, ale druhé pc ji nevidí. Prosím poraďte co s tím, popřípadě co jsem udělal špatně. Za rady předem díky

Odpovědi na otázku

doávám že Windows XP ve verzi Home Edition SP2

stiahni ipscanner a cez neho sa pripoj na pc
nezbudni ponastavovat sietove pripojenie/ked sa pc nevidia vacsinou je to zlym nastavenim pripojenia/
a pozri sa ci nemas na routri zakazane zdielanie

mám skupinu DOMA a tam se PC vidi, oba i notas i desktop, ale kdyz chci jeden z nich otevrit tak se mi zobrazi hlaska ze nemam dostatecne opravneni, jestli to neni tim ze oba pc bezi pod admin uzivatelem co?

sdileni, nejspise ne kdyz beha net na obou ne?

nikdo neporadi?

Mrkni se sem:
pctuning.tyden.cz ...
Možná ti to pomůže.

co ti to přesně hlásí?
Pokud chceš na domácí síti spolehlivě sdílet soubory, tak musíš splnit tři podmínky:
1. obě PC ve stejné skupině
2. na obou mít stejného uživatele se steným heslem (který bude mít práva na dané adresáře a soubory
3. Vypnout "zjednodušené sdílení" (v průzkumníkovi nebo "Tomto počítači" - menu Nástroje/Možnosti složky/záložka Zobrazení/odtrhnout Použít zjednodušené sdílení souborů

Samozřejmě předpokládám, že nemáš sdílení souborů blokované firewallem na některém (nebo obou?) z těch PC. Pokud používáš nějaký firewall (ať už tu windowsovou parodii "brána firewall", nebo jakýkoliv další - např. Kerio, ZoneAlarm, Sygate, ...), tak ho zkus na chvilku vypnout a pak vyzkoušej, jestli se dostaneš na druhé PC.

Jenom blíže specifikuju nastavení ve Windows firewallu: Start- Ovládací panely- Brána firewall systému Windows- karta Výjimky- zaškrtnout Sdílení souborů a tiskáren

Jo a ještě malá poznámka: v XP Home Edition nepůjde vypnout Zjednodušené sdílení

A ja taky upresnim: PC naprost nemuseji byt ve stejne skupine. Kde to proboha vsichni furt berou?

A už vůbec nemusí mít stejného uživatele se stejným heslem. A Kerio na to nemá vliv

hlásí mi to NEMATE DOSTATECNA OPRAVNENI PRO PRISTUP DO ,, a nazev stanice"

autentikuj se jako uzivatel s dostatecnymi pravy pomoci net use \\druhypocitac\ipc$ /user:uzivatelspravy

MP

www.xmaestro.com ...

autentikuj se jako uzivatel s dostatecnymi pravy pomoci net use \\druhypocitac\ipc$ /user:uzivatelspravy
sorrac jsem trosku nepobral, co to presne znamena hosi?

Chybová hláška, co se ti objevuje zní přesně tak, jak je uvedena výše (kromě toho změněného názvu stanice), nic víc, nic míň?

Jak je to s tím firewallem, máš vestavěný nebo nějaký jiný. Jestli Win, nastavil si výjimku pro Sdílení souborů a tiskáren?