» Poradna » Počítačové sítě

Domácí síť a multifunkční zařízení.

Ahoj.
Mohl by mi někdo poradit jak připojit multifunkční zařízení do domácí sítě?
Jedná se konkrétně o multifunkci Samsung SCX-4300 (je to zařízení bez síťového adaptéru - RJ45)
Pořídil jsem tedy print server netgear WGPS606, který jsem pripojil k domácí síti pomocí wifi. Po nějaké době snažení, se mi povedlo nastavit porty tiskárny tak, že to tiskne. Ale už nevím jak nastavit abych mohl i scanovat!
Neexistuje na to nějaká utilitka?
Díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

máš smůlu pokud není v dokumentaci k printserveru tato funkce zméněna. je to k nevíře, ale je vhodné číst manuály a specifikace...

kdo to třeba umí docela dobře je zyxel NPS-520 - ale varuju, ovládací SW k tomu je sice funkční, ale děsivý

btw, pokud se nepletu, zrovna tu samou tiskárnu má tím zyxelem jeden zákazník připojenou a funguje to...

Sakra, já jsem nedávno ten printserver koupil na aukru. Vůbec mě nenapadlo, že to nebude komunikovat tímto způsobem.

Tady je dole pěkná diskuze, zdá se, že ani technici nevědí jak to vlastně je..
http://www.mironet.cz/zyxel-nps520--usb-printse... ...

To zavisi na tom, co si kto predstavuje pod pojmom skenovanie po sieti.
Multifunkce s takouto funkcionalitou je vacsinou mozne nastavit tak, ze po stlaceni prislusneho tlacidla na skeneri sa skenuje do nazdielaneho adresara na sieti. Tomuto vyrobcovia hovoria skenovanie po sieti.
Existuje ale aj skutocne skenovanie po sieti. To je bohuzial az u drahsich tlaciarni, tak ako pisali v tom odkaze. Taka tlaciaren musi byt vybavena sietovou kartou a prislusnym fw, ktory vie spracovat poslane prikazy.

To by mi stacilo aby mi to scanovalo jen do aresáře. Musím to zítra zkusit jestli to bude šlapat. Díky za tip.