» Poradna » Počítačové sítě

Domácí síť - připojení PC k modemu ve stavu bridge

Ahoj,nelze se mi připojit k síti pomocí kabelu (přes Wi-Fi to lze) přes druhý modem.mám doma nastavené tyto tři modemy:První (výchozí):IP: 10.0.0.138Maska: 255.255.255.0DHCP přiděluje od 10.0.0.1 do 10.0.0.132Druhý (připojen k prvnímu LAN-LAN):IP 10.0.0.139Maska: 255.0.0.0DHCP: vypnutéWAN mode: BridgeTřetí (připojen k druhému LAN-LAN):IP 10.0.0.140Maska: 255.0.0.0DHCP: vypnutéWAN mode: BridgeProblém je ten, že pokud připojím kabelem PC k druhému modemu, tak připojení k internetu (ani do nastavení modemu nefunguje). Pokud se ovšem připojím přes Wi-Fi tak se dostanu na internet i do nastavení modemu.Nevíte kde může být problém? Popřípadě jak nastavit IP PC nebo něco dalšího, že přes Wi-fi mi modem přístup přidelí, ale pomocí kabelu již ne?Pokud je potřeba další info, jak je co nastavené, nebo je nutné něco donastavit čí změnit, tak napište.Díky

Odpovědi na otázku

A adresu PC od DHCP dostane?

Přes Wi-Fi ano, pokud je připojený kabelem, tak ho v síti nevidím.

Na to jsem se neptal.Jestli dostane IP zjistíš příkazem ipconfig /allNapiš jakou dostal.

Je tam toho hodně nicméně:IP Adresa automatické konfigurace: 169.254.147.150Maska podsítě 255.255.0.0Výchozí brána nicServery DNS 10.0.0.138

odpoj router2 a 3 a pichni pocitac do routra1. aku ti to da IP? Musi tam byt IP z rozsahu co mas nastaveny, 169... nastavene nemas. Zavolaj si tam technika nech ti to ponastavuje, zaplatis, stastne pouzivas.

Resetoval jsem ten modem, a hodilo mi to IP 10.0.0.17. Do modemu se přes kabel nyní dostanu, ale přez síť zas ne.. Možná bude problém že mám VDSL (hlavní modem i službu) a ty dva další jsou ADSL/ ADSL2, ale na wifi to frčí

a tie IP ma ake rozhranie v routroch? LAN ci WAN?

Ty IP 139 - 140 jsou LAN TCP/IP modemů.WAN IP výchozího je 109.80.31.77 a ty zbylé dva mají IP, Masku a výchozí bránu buď NA nebo 0.0.0.0 a DSL Mode: error

*138-140, oprava

mas 3 routre. router1 je hlavny, tam ked pichnes PC tak vsetko ide. Resetni do defaultu router2, nic tam nenastavuj, len odstav DHCP a LAN IP daj aku chces ale mimo rozsah DHCP routra1!!! Pichni kabel LAN-LAN. Ked napojis pc do routra2, musi ist internet. Rovnako nastav a pripoj aj router3.

Jo, pokud píchnu do hlavního tak to jde. Po resetu žádná změna.Možná je problém, že hlavní je VDSL a ostatní dva ADSL/ADSL2. Nicméně přes wifi síť funguje

Ne, v ADSL / ADSL2 problem neni. Problem je mj. v tom, ze nedelas to co ti radi (nebo to neni poznat). Propojil jsi ty kabely tak, jak ti bylo receno?

Jak jsem psal, router 2 jsem restartoval do továrního nastavení a je připojen k prvnímu přes LAN-LAN viz úvod

zavolaj si odbornika uz 2. to pisem. Ak tie routre mas od ISP, tak tam mozu byt niektore porty nastavene na IPTV, moze tam byt pozmeneny firmware hocico tam moze byt. Kup bezny router a nie stary vyradeny *dsl od ISP.

První (hlavní router): ZXHN H168N V3.1Druhý (snažím se připojit pc ): Zyxel P660HW-T3 v2Třetí pak : ZyXEL P-660HN-T3AU toho druhého v nastavení WAN >More Connections jsou dvě položky. První Internet Connection a druhá IPTV (volitelná - aktuálně aktivní) obě mají následně stejné ještě tyto charakteristiky, VPI/VCI: 8/35, Encapsulation: RFC 1483

IPTV je špatně. Viz níže odkazy na návody u O2 na přepnutí z režimu IPTV do režimu 4x LAN.

Celý je to blbě nastavený.. .. bravo..

Videnie na rozsiahu masky /8 a masky /24 nemôže fungovať. Wifi použije takú masku aby sa to videlo a nedá ti o tom informáciu.

Nevím co myslíš

Tím myslí 255.255.255.0 a 255.0.0.0. Za normálních okolností není důvod, proč by měly mít zařízení v jedné síti rozdílné masly. Ale problém v tom nevidím.

To vis, ze to muze fungovat. Sice je to spatne, ale v tomhle pripade to nezpusobuje popisovany problem.

Sieť aj internet funguje, ale či funguje videnie. Ja samozrejme neviem aké videnie má na mysli.

Jsi si jistý, že máš ty dva přídavné modemy přepnuté z IPTV do režimu 4xLAN?

Tak nejak. Tezko vestit z kristalove koule, kdyz nevime skoro nic o nastaveni tech "modemu" a to jakeho portu je co pripojene.

To nejsem, kde bych to měl hledat?

U O2 na to máš návody. Výše píšeš, že na WAN vidíš dvojí připojení, takže je jasné, že některé LAN porty jsou vyhrazené pro tu O2 TV a přes ně internet ani místní síť nefunguje.https://www.o2.cz/osobni/techzona-modemy-pr... https://www.o2.cz/osobni/techzona-modemy-pr...

Tohle vypadá jako slibné řešení.. + mně osobně se nejeví správně nastavené IP adresy těch dalších 2 routerech, které mají ručně přidělenou IP adresu mimo rozsah DHCP toho hlavního routeru.. Masku bych zvolil u všech routerů stejnou.. A co se týče WAN nastavení na bridge na routerech, které jsou připojené kabelem za a k hlavnímu routeru kabelem LAN<->LAN a s vypnutým DHCP - mně to přijde jako nesmysl.. proč bridge?

Jak by měl být tedy nastaven routing u těchto dvou modemů?

nijak r2 a r3 nic neroutuju, pouzivas len switch.

Taková možnost tam není, mají buď routing nebo bridge...

Díky moc, tohle přenastavení pomohlo!

Předně nastavte stejné masky. Pokud máte jako defaultní gateway 10.0.0.138/24 dávalo by smysl, že se na ty adresy ostatních dvou skutečně nedostanete - rozdílnou maskou jsou v jiné síti, která je jako cíl neznámá (není v routovací tabulce). Rovněž vypněte bridge mód.

Prestante prosim placat nesmysly. Pokud ma jeden router 10.0.0.138 a druhy 10.0.0.139 tak jsou ve stejne siti nezavisle na masce (s vyjimkou nesmyslne malych masek, ale o tom se tady nebavime).