» Poradna » Počítačové sítě

Domácí síť - několik otázek

Ahoj,plánuji na nový barák takovou -menší- :D domácí síť... Budeme tam mít celkem dost zásuvek na internet, takže nějaký switch - http://www.alza.cz/tp-link-tl-sg1016d-d18507... Dále nějakou dobrou Wi-finu - asi toto http://www.alza.cz/asus-rt-ac66u-d355663.htm . Otázka ale je - mám zatím starší router ASUS WL-520GU a ten bych chtěl použít jako AP nebo jak se tomu říká, že by rozšířil signál na ten router (víše) se stejnou SSID i heslem a vším tím nastavením. A druhá otázka - Máte nějaký dobrý návod, nebo parametry pro postavení vlastního serveru (nechci NAS - moc málo RAM)Díky moc za rady

Odpovědi na otázku

Několika věcem nerozumím. - Proč první router bude propojený s druhým (ASUS WL-520) po wifi, když je natažený kabel?- Jaké služby chceš používat, že ti nestačí NAS? Ten jako fileserver má paměti RAM dost a víc není potřeba.Pokud chceš pokrýt dům signálem wifi, tak umístění AP a jejich počet budeš muset vyzkoušet. Odhad funguje jen s velkou nepřesností. Existuje program na výpočet, ale je za těžké peníze a vyžaduje zkušenost při zadávání hodnot.

Ne, ta wifi která bude jako AP bude připojená přes kábl.. dvě stačí :D a ten NAS chci mít jako MC server pro pár lidí 2-3 a velké diskové úložiště + DLNA (to DLNA udělám u vlastního sestaveného jak?)

Podívej se na NAS Synology.

A tím rady ohledně toho srvr sem myslel jestli pužít serverové Xeony nebo stačí stolní i5 atd..

A ještě mě napadá, kdybych chtěl jakože volat a mít v některých pokojích nějaký telefon, tak čím by to šlo, jestli třeba ty IP telefonie... A jestli by to šlo napojit třeba na jednu SIMku

Wifi sa planuje tazko, pretoze nevies co to urobi, ked to pojde cez stenu.Zbytocne budes mat na wifi navesenych x spickovych technologii ked samotny prenos bude sem tam pouzitelny.

Z vlastních zkušeností bych mohl dodat, že pokud je u stěny šatní skříň plná bund a kabátů, tak jí neprojde skoro nic

V tom případě v ní máš ještě souseda