Domácí server

Chtěl bych si postavit domácí server, na kterém by běžel plex server + by fungoval jako NAS (záloha souborů). Uvažuji na mb GA-J3455N-D3H se 4 gb ram. Myslíte že Intel Celeron J3455 a 4gb ram bude dostačující na transcoding fhd videa ? Nebo mám radši postavit něco na pentiu g4600? Mátě někdo zkušenost s podobným řešením ? Díky za reakce

Odpovědi na otázku

A proč chceš dělat transcoding (opravdu potřebuje velký výkon)?Pokud cílové zařízení zvládá příslušný formát, můžeš to streamovat nativně (=bez reencodingu) a bez potřeby bůhvíjakého výkonu...

Mohl by zvladat s vyuzitim Intel QuickSync, tj. akcelerace integrovanou grafikou. Pro lokalni streaming by nemel byt transcoding potreba, pokud je schopny prehravac. Pamatuji si ze u Plexu byl problem vypnout transkodovani pro lokalni prehravani a k tomu se vaze posledni rada, nahradit Plex Emby Serverem (drive MediaBrovser). Co budes pouzivat jako koncove zarizeni?