» Poradna » Notebooky

Domácí notebook do 15 tisíc

Dobrý den, rád bych zde poprosil o radu ohledně domácího notebooku do 15000,- (plus-minus 2000,-). Notebook bude převážně na jednom místě s tím, že je důležité rozlišení a větší velikost displeje s windows 7. Aby měl HW výbavu na dalších cca 5 let s tím, že grafická karta není až tak důležitá. Jde mi o stabilitu a rychlost při základním používání, jako jsou úprava fotek, internet a HD filmy O výbavě současných notebooků mám nějaké povědomí, ovšem pořizuji ho pro rodinu a tak bych potřeboval poradit něco všestraného, co je v současné době aktuální. Děkuji Vít Karták

Odpovědi na otázku

..takových ntb je hafo.. ..stačí se umět jen rozhodnout a třeba zvolit jen mezi značkami.. např.: Lenovo.. Dell...??? ..rozhodně bych se držel i kritéria, jaká je dostupná možnost k čištění ventilátoru a chladiči, potažmo časem i k přepastování procesoru, abys nemusel rozebírat celý ntb.. tj. juknout na ntb a spodní kryt

Pro mě je důležitá i pevnost konstrukce. Líbí se mi tento: Lenovo IdeaPad G700 Black, ovšem nemá win7, snad bychom si zvykli :) Nikdy jsem však ntb Lenovo neměl, tak nemám zkušenost. Jinak děkuji za reakci

..u Lenova, co se týče konstrukce, volil bych asi spíše Lenovo ThinkPad.. osobně bych dnes chtěl, aby měl ntb přepínatelnou možnost podsvícené klávesnice ... a HDD takový, aby měl 7200 ot.... ..ale to už bychom se dostali k jiné cenové hranici..

no zrovna ThinkPad Edge na tom s konstrukci moc slavne nejsou...

...zvykli... na čo? Na Linux?

zdravím, já jsem teď na vánoce kupoval ASUS X75 A ( 17,3" monitor, CPU BRIDCE DUAL-CORE INTEL ) za 9.999,- Kč a jsem spokojený, nejsem maniak na hry, hraji jen W.O.T, a to co Vy požadujete, plně zvládá, jedu na WINDOWS 8.1

"CPU BRIDCE DUAL-CORE INTEL"

Vyhledal jsem tedy tyto 3 notebooky:http://www.alza.cz/acer-aspire-e1-772g-silve... http://www.alza.cz/asus-x75vb-ty102-d520844.htmhttp://www.alza.cz/lenovo-ideapad-g700-black... Pořád se mi jeví nejvhodněji Lenovo. Acer v současnosti mám a ta konstrukce je tristní, i když s ním už mám hodně nacestováno i v polních podmínkách, což s rodinným ntb nebudu.

...padly ti do oka..???..tak prostě jeden vyber.. speciální požadavky žádné nemáš, takže není co řešit.. ..přeju hodně štěstí hlavně s tím OS W8.. a když už, tak předinstalované W8.1