» Poradna » Ostatní

Domácí kompresor

Ahoj všichni!Chtěl jsem se dotázat, zda má někdo zkušenost s něčím jako "domácí kompresor" . Funkci by měl zastat v čištění PC. Do teď jsem fungoval se stlačeným vzduchem,ovšem pořád to kupovat,myslet na to, navíc není toho v tom bůh ví kolik....Nepoužívá někdo podobnou záležitost, teda jestli existuje?Díky za případnou odpověď .

Odpovědi na otázku

A třetí možnost, co místo do kompresoru investovat do skříně s prachovýma filtrama? To je nejvíc rentabilní.

No ja doma cistim jedno PC, plus obcas neco, co pro nekoho opravuju.To moje ma prachove filtry vsude, takze to neni takove drama.Vynest to na balkon a dat do toho par mocnych fouknuti zatim vzdycky stacilo. Nejak mne nenapada duvod, proc kupova6t stlaceny vzduch nebo na to dokonce porizovat nejaky kompresor. Penize, cas i usili lze investovat lip.. (V servisu je to jiste na miste, ale ne doma.)

Prachové filtry mám, ovšem mám doma dlouhosrstého psa, takže s prachem trochu problém. Mocné fouknutí sice trochu pomůže, ale rád mám tyto věci v naprostém pořádku, pač jsem byl kdysi debil (možná trošku i dnes) a kvůli znečištění mi PC odešlo - teď sem na to pedant.No,počkám ještě,jestli někdo nemá podobné postížení jako já a kdyžtak mi nezbude, než pokračovat jako do teď .Zatím díky

Kompresor z vyřazené ledničky (včetně startovací krabičky).

Jako tlakovou nádobu - třeba ty 19 nebo kolika-litrové nádoby od vody.

Spíš sem myslel něco,co si na to pořídím hotové. Ale díky!

kompresor běží ponořený do oleje takže se špatně filtruje a chvílemi prská olej.

Nee, není ponořený. Teda alespoň takový ten "buahaus Hercules". Olejem se mažou písty, takže do výstupniho vzduchu se může trochu aerosolu dostat. Ale tak zanedbatelné množství, že to neřeším. Nicméně i tak lze dodatečně zapojit olejový filtr.

Kompresor z ledničky používám na dofukování pneumatik a mohu ti říci, že to ti žádný pořádný fouk na vyfukování prachu neprodukuje.

Musí se k tomu dát dostatečně velká "tlaková nádoba", jinak to velký "fuk" nemá.

Už před lety jsem si domů pořídil kompresor a stále víc jsem přesvědčený, že to byla jedna z mých nejlepších investic. Stlačený vzduch je třeba téměř všude. Od foukání kol na autě, přes čištění čehokoliv až po třeba zatloukání hřebíků. Samozřejmě s ním vyfukuji prach i z nejrůznějších zařízení včetně notebooků, klávesnic apod. Chce to ale k němu odpovídající nástroje.

Zdravím !Byl by k dispozici nějaký odkaz na něco aspoň podobného?Moc díky

co treba nejaky airbrush kompresor?

Super bomba,to mě ani nenapadlo. Díky,konečně odpověď k věci .

Vygoogli si ofukovací balonek, na doma to stačí

Kolik do toho asi chceš vrazit? Já jsem to zatím nesledoval, ale vybavuje se mi, že tu a tam v Lidlu nějaký vercajk na stlačený vzduch a i kompresor k tomu nabízejí.Jednu dobu jsem pracoval ve firmě, kde jsme občas čistili přístroje stlačeným vzduchem, měli jsme k tomu takový příruční kompresor, uvnitř bylo něco ulomeného a když se zapnul, tak poskakoval po podlaze, ale na vyfoukání prachu z elektroniky stačil.

Moc se v kompresorech nevyznám, ale třeba něco takového malého: https://www.kompresory-vzduchotechnika.cz/p/18017/bezolejovy-kompre... ?