» Poradna » Mobily

Domácí kino

Zdravím. Mám KINYO TA-927. Mam ho více jak 10 let a hraje bezvadně. Bohužel mi teď začal "vypadávat" subwoofer. Měřil jsem kondenzátory, zda nevyschly, nebo nebyly proraženy, ale krom 2 prasklých cínových spojů OK ( spoje sem přeletoval ). Bohužel ale stále nic, subwoofer brní podle hudby ale nehraje nahlas. Mam možná podezření na integrovaný obvod na subwoofer. Ostatní bedýnky jinak hrají bez nijaké slyšitelné změny ( v pořádku ). Prosím pomoc, nechci kupovat novou desku. Předem moc děkuji.

Odpovědi na otázku

Tak chcelo by to nejake servisne vybavenie a mozes sa pustit do opravy.Pri takychto veciach sa dost hodi osciloskop. Bohuzial moze byt aj 10x drahsi ake cele kino. Neviem, ci by sa ti to platilo skor ako to odniest do opravy, ktora moze byt aj 5x lacnejsia.

osciloskop bohužel nemám:( ale tak zkusim vypájet integrovaný obvod na subwoofer a koupim nový a pak to v nejhoršim dám do opravny. Děkuji moc :)

Díky zeleným máme pájené spoje, které nevydrží, takže se musí elektronika dříve vyhazovat na skládku. To jim ale nevadí.Přeletoval bych všechny spoje v okolí, změřil voltmetrem pracovní body integráče. Asi mu nic nebude. Také je možné, že se přerušil tišťák někde v okolí.

taky jsem si to myslel, udělal přeměřil ale v naprostém pořádku. Subwoofer hraje ale slabě a když to hodně zesílím tak ten subáč už hraje ale né tak jak má. Neumím to popsat. Lajcky řečeno subwoofer je několikanásobně utlumen a nehraje.

Změř si úroveň sifnálu na vstupu zesilovače pro subwoofer a porovnej s ostatními úrovněmi. Pokud je stejná, tak je problém kolem integrovaného obvodu. Pokud je nižší, tak někde ve výhybce.

podle mě máš "blaflý" reproduktor uvnitř