» Poradna » Mobily

Domácí kino: Projektor + Mini PC nebo něco jiného?

Dobrý den,plánuji pořízení projektoru, jak pro sledování filmů (jak online, tak lokálně), tak pro brouzdání po internetu. Nemám vůbec aktuální přehled, jaké jsou možnosti v této oblasti. Prostě něco jako chytrá televize, ale bez té televize :) (na TV se nedíváme).Moje požadavky jsou: - promítání na zeď, od které bude projektor vzdálen cca 4,5 metru. - šířka obrazu cca 2,5 - 3 metry - rozlišení Full HD nebo vyšší - přemýšlel jsem o nějakém Mini PC, s možností snadného ovládání pomocí myši i klávesnice - OS ideálně cokoliv kromě Windows :) (přemýšlím o Androidu) - připojení ideálně přes Wifi, ale kabel by šel teoreticky taky - jak řešit zvuk nemám zatím vůbec představuProsím o nápady, osobní zkušenosti, případně o konkrétní hardware.Jako mini PC mě zaujalo například toto: https://www.alza.cz/minix-neo-u9-h-d4831886.htm co si o tom myslíte?Předem díky za jakékoliv postřehy :)

Odpovědi na otázku

- ovladani mysi/klavesnici - spise jako doplnkove, hlavni bych videl ovladani rychle a jednoduse z DO- kabel urcite, wifi bych zavrhl kuli stabilite- zvuk - soundbar pod platno, popr. poridit AV reciver a reproduktory, ty spravne rozmistit, mini PC zapojit do AVR a z nej tahnout kabel k projektoru.- u ruznych "cinskych" miniPC davej pozor na Widievine certifikaci (DRM), aby jsi pak nasledne neskoncil na tom ze si nepustis napr. Netflix/Youtube v HD.Pokud chces s androidem, koukni na WeTek - bohuzel ted nemam uplny prehled v Andoid boxech, osobne pouzivam RaspberryPI3+OSMC coz je trosku bastlirna, doufam ze me nekdo doplni. Popr. muzes uvazovat o AppleTV, zde ale pocitej ze nelze pripojit naprimo HDD/Flash takze prehravani z sitove slozky, nebo oficialne z iTunes :)-

Díky za reakci a tipy. O AppleTV jsem taky uvažoval, ale nemám s tím téměř žádnou zkušenost.Má ještě někdo nějaké další nápady? :)Díky moc.

Ja mam klasicke HTPC v bedne, ze vypada jako AV receiver, ale dneska uz by to slo udelat usporneji a mensi. Zkousim tu i jedno RPi2+Kodi a neni to zle na vetsinu ulozenych filmu a za par korun proti klasickemu HTPC, jenom se mi nedari najit nejake dobre DO pro nej