Domácí chladič na duron - zlatý český ručičky

 Nazdar! Píšu spíše informaci o tom, co se mi podařilo, nikoliv nějakou otázku. Samozřejmě jsem si na durona nejdřív koupil slavnej Titan Majesty V a posléze jsem zplakal nad vejdělkem. Při první montáži jsem nejdřív nadrtil procesor, druhá se už povedla, ale ve windows to dávalo konstantě 77 stupňů (při hrách až 83) (mám desku MSI s přesným čidlem). Tak jsem si řek: To bysme nebyli kamarádi.Pak mi došlo, že jsem se nechal osrat reklamou a že je to v podstatě konstrukční chyba titanu. Ten kruhovej heatsink okolo větráku sice poskytuje perfektní chlazení, ale je připojen na plochu procesoru jen pitomě úzkým hrdlem, takže odvod tepla je neefektivní. Nasral jsem se a rozkuchal ho. Heatsink jsem okamžitě vyhodil a vypitvaný větrák (super výkonnej - to zase jó) pevně přidrátoval na starej heatsink z celerona, kterej je boží. Tak zvaná topení se táhnou z celé plochy, která sedí na procesoru do velké výšky a tak je odvod tepla rozložen na celou plochu heatsinku. Sundal jsem gumovou destičku, nerovnosti jsem zarovnal pastou (byly tam celý rýhy), trošku ještě kleštěma ohnul klipsnu, která to drží na procesoru a narval ho tam (ten chladič).Výsledek byl patrný ihned: Po startu 65°C, po hrách 74.Pak jsem si všiml, že plocha heatsinku neleží přesně na procesoru, ale že je trochu našikmo.  Seříznul jsem jedno párátko a podepřel s ním heatsink, tak aby seděl pevně celou plochou vodorovně. Pak bylo dílo dokonáno. Teď mám ve windows konstantně 54° (což je lepší než s leckterejma kupovanejma chladičema) a po dvouhodinovým záhulu procesoru na Q3 team aréně jsem dosáhl maximálně 60°C a dál už to nikdy nevzroste. Takže jsem zabil hned několik much jednou rannou. Zlepšil jsem chlazení oproti původnímu Titánu a navíc je to daleko tišší než v původním, kruhovým, titanovým heatsinku. Je to fakt pevně přidrátovaný, žádný vibrace, nic. Ten větrák je opravdu velice výkonnej a když jsem k němu dal domyšlenej, krychlovej heatsink z celerona zespoda, tak se teprve ukázala Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Majesty chladice podle me nejsou moc dobre resene a jsou zbytecne drahe, ale Titani asi banda debilu nebudou, kdyz jim ty chladice porad lidi kupujou ( holt vzhled prodava ). Zkousel jsem ruzne druhy a skoncil jsem u klasickeho hranateho chladice. Koupil jsem si za tri stovky chladic Speeze s velkou vyzarovaci plochou ( maji ho i v provedeni s medenym jadrem ) a teplotu mam kolem 35 stupnu a se soft chlazenim se pohybuje kolem 30 stupnu, pri teplote v mistnosti 20 stupnu. Mam TB 1GHz /266 MHz.Obavam se, ze s tema chladicema to vsechno jedno nebude, kdybych mel mit teplotu procesoru 110 stupnu asi bych se citil dost nesvuj. Na problem s prehrivanim procesoru je asi nejlepsi MB bez veskereho mereni, clovek nevi jakou ma teplotu a pokud mu vsechno beha, tak je spokojeny. Tohle mereni nam byl cert dluzen

60 stupňů u durona je pořád hodně.Na mém bývalém duronu mi s obyčejným chladičem cooler master abit kt7 raid měřil při maximální zátěži 50 stupňů v zavřené bedně.To jsem ho měl ještě navíc přetaktovaný 700@900Mhz.  Prodal jsem ho bráchovi a  netaktovaný s tímto obyčejným chladičem za 200KČ má brácha 42 stupňů i jak paří dvě hodiny maxpayna.Má také desku od MSI.Doporučoval bych "zlaté ruce" , aby použil kvalitní termovodivou pastu.Ta červená žvýkačka co je od výroby není moc kvalitní.S ní jsem opravdu těch 60 stupňů měl furt.O podkládání chladiče jsem ještě neslyšel.O zbroušení a lapování jo , ale podkládání to je silné kafe. Jinak nic proti.