» Poradna » Mobily

Domácí bezdrátová hudba

Zdravím. Jak řešíte domácí poslech hudby napříč zařízeními? Mám doma vlastní audio soustavu, tj. receiver, repro atd atd. Tudíž do receiveru potřebuj píchnout nějakou krabičku, která bude přijímat/vysílat nějaký signál. Potřebuji k tomu párovat mobil a NTB. Existuje nějaké elegantní řešení s použitím Wi-Fi? O bluetooth krabičkách za pár korun vím, ale nevím, jak by to bylo s párováním s noťasem. Přečetl jsem si o tom toho už dost, ale zajímá mě nějaké nejelegantnější/nejjednodušší řešení.

Odpovědi na otázku

To nieje samoucelne preco sa audio robi na bluetooth. Wifi potrebuje 20x vacsiu sirku pasma (20MHz) oproti BT (1MHz) na prenos zvuku. Setri sa tym potreba energie (baterky). Wifi je zrut energie jak svina. Existuju kombinovane wifi karty s BT, ktore si dokazu prehadzovat vysielanie podla potrebnej aplikacie. Audio a male datove prenosy cez BT, ostatne cez Wifi.Niektore audio zosilovace pouzivaju na prenos do zadnych repro svoje vlastne riesenie bezdratoveho prenosu, nekompatibilne s cimkovek inym. Tato vec funguje az dovtedy pokial nieje na pasme vela wifi ktore prenos zarusia.