» Poradna » Notebooky

Dokovací stanice

Ahoj, plánuji pořídit novou dokovací stanici a celkem mě zaujala tato: https://www.czc.cz/i-tec-dokovaci-stanice-us... Budu ji připojovat k HP Elitebook a k Gigabyte G5 KC, ovšem Gigabyte nepodporuje nabíjení přes USB-C a dokina dokáže nabíjet až 100W přes to Ccko, takže elitebook mě bude nabíjet, ale když do toho potom zapojím ten gigabyte, nemůže to něco poškodit, když půjde napětí a proud do konektoru, který to nepodporuje? Předem díky za pomoc.

Odpovědi na otázku

Nikdo nic? ??

Pokud Vas trapi jen to, jestli "se muze neco poskodit", tak muzete byt v klidu. Nemuze.Rozumim tomu, ze chcete pripojovat dva ruzne laptopy, ale tohle bych misto skutecne dockiny pro HP Elite fakt nechtel.

Nebo tak doporučil byste mi prosím nějakou jinou, která bude fungovat i s tím druhým notebookem

Takova neni. Ne skutecne docking station v pravem slova smyslu.Vsechno budou krabice, se kterymi laptop(y) propojite.Tohle - https://www.czc.cz/hp-ultraslim-docking-stat... - je priklad skutecne dockiny pro nektere(!) Elitebooky. Ale takovou nemuzete pouzit kvuli tomu GB. Nepripojil byste ho.

Ono jde o to, že ten můj elitebook nemá už dokovací konektor, má jen dokování přes usb-C, takže potrbuju nějaký dock na usb C, který bude umět nabíjet ten elitebook, zároveň bude mít DP a nebude stát více než 5 tisíc, proto mi ten itec padl celkem do oka i vzhledově, ale prostě aby nepoškodil ten notebook, který neumí nabíjení přes usb-C tím, že by mu posílal třeba 100W tam

Neposkodi, nic posilat nebude.

Díky! Jinak elitebook mám tady takovej: https://www.alza.cz/hp-elitebook-845-g8-levne...
Akorát se 4 gen. Ryzenu

Aha, tak tam to jinak nejde. :o(

A teď právě mám nějaký itec dock, ale ten nenabíjí a navíc neumí 4k, což je pro mě limitující a taky dost hřeje, ale to ne spíš takovej cestovní prcek no, tak bych chtěl právě něco většího a lepšího