» Poradna » Notebooky

Dokoupení RAM - funkčnost dual channel?

Ahoj,mám v notebooku G.SKILL F4-2800C18S-16GRS je to 1 modul 16GB 2800Mhz DDR4Chtěl bych kvůli zvýšení výkonu u minimálních FPS dosadit další 16GB modul, ale nikde nemohu sehnat stejnou paměť.Jak se bude nb chovat, když tam dosadím nějakou klasickou 2666?https://www.alza.cz/crucial-so-dimm-16gb-ddr4... Poběží dual channel? Děkuji

Odpovědi na otázku

Pokud tu paměť vůbec vezme, což není vůbec jisté, tak ano, dual Channel by fungovat měl. Nicméně nevím z jakého důvodu předpokládáš, že ti dualchannel nějak výrazně zvedne FPS? Pravděpodobně to spíš vůbec nepoznáš.

Je toho plný net, při zapojení single rank klesá minimální hodnota FPS o desítky procent.Na max výši to samozřejmě vliv nemá.

"Plny net"? ;o) No kdyz myslite.. kdyby to aspon nebylo do laptopu, kde jsou typicky uplne jine problemy nez DCh.Byt Vami, pro jistotu se podivam po podobnych pametech, ktere by zvladly CL18, jak to umi ten stavajici modul. Protoze v laptopu jsou moznosti nastaveni RAM nulove / velmi omezene a souziti s novym modulem s horsim CL by nemuselo byt uplne dobre.(A smysl uziti >16GB RAM na hrani v laptopu radeji nebudu vubec komentovat.)

16GB modul tam byl už z výroby.Notebook má OC verzi procesoru i grafické karty a dokonce i tyto paměti jsou už z výroby přetaktované ;)

OK, takze je tam dost RAM uz ted, proc tedy pridavat?OC verze procesoru a GK v laptopu? Hodne stesti! Ale tim spis potrebujete modul se stejnym CL a stejnou nebo vyssi defaultni frekvenci (pokud trvate na tom, ze nejaky potrebujete).

Jak jsem psal, dle testů na webu má dual channel obrovský vliv na minimální FPS.Píše se o tom jak na redditu tak notebookreview.Jinak jde o Asus G703, která má chlazení dostatečně koncipované. Na poměry notebooků.Nic netaktuji, jen jsem narážel na tvou vtipnou vsuvku

Je toho plný net, při zapojení single channel klesá minimální hodnota FPS o desítky procent.Na max výši to samozřejmě vliv nemá.