» Poradna » Mobily

Doklad totožnosti

řeším takový nešvar, který se nám tu rozmohl ,kdy instituce neví co je doklad totožnosti.. Konkrétně T-mobil vyžaduje pro prodloužení smlouvy JEN a POUZE OP i když zákon o elektronických komunikacích hovoří o prokázání se totožnosti. A totožnost je prokázána jménem, přijímením, rodným číslem a trvalým bydlištěm. A je opravdu jedno jestli ukážete OP nebo PAS + potvrzení o trvalém pobytu.. Dokonce pro zahraniční zákazníky stačí pouze pas.. U nich není potřeba trvalé bydliště.. ČTU naznal, že T mobil porušuje zákon a T mobil uvedl, že na to nebude brát zřetel... Otřesný způsob jednání tohoto růžového molochu...

Odpovědi na otázku

Tak zjavne nie je zvedavy na domacu tvorbu dokladov.

A řešíš ho jak? Stěžováním si v anonymních diskuzích?

Tak si žádnou smlouvu neprodlužujte a máte vyřešeno. Nic nemusíte předkládat a je to v cajku.

Ono se z pasu zjišťuje to rodné číslo dost blbě - ve starých není vůbec a v biometrických je čitelné jenom strojově.

Ty už jsi asi hodně dlouho neviděl cestovní pas. Rodné číslo tam bylo vždy a je uvedeno i v biometrických.http://www.cestovani-po-usa.cz/images/pages/biometricky-...

Navíc rodné číslo by nemělo být vyžadováno u komerčních smluv.