» Poradna » Ostatní

Doklad SIPO

Dobrý den,přijímám doklad SIPO elektronicky již léta.Nyní mi poprvé (únor 2016) hlásí Avast, že nemám přílohu ,doklad SIPO, otevírat, že obsahuje viry. Jak postupovat?Děkuji.

Odpovědi na otázku

Tip. Nainstaluj si Sandbox a vše otevírej v něm. Neviš-li co to je, dej vyhledat slovo do okénka vyhledavače,

Sandbox poskytuje procesům které v něm běží omezený přístup ke zdrojům hostitelského počítače - přístup k disku je typicky omezen na vybrané adresáře, přístup k síti na vybrané servery a porty apod.Sandbox je často využíván pro spouštění neotestovaného kódu nebo nedůvěryhodných programů z neověřených třetích stran, od neověřených dodavatelů, či od nedůvěryhodných uživatelů. Sandbox, doslova přeložený jako pískoviště, je vlastně místo, kde se písek nedostane (nemá dostat) mimo vyhrazenou plochu.

Vyzkoušej otevřít starší sipo doklady. Pokud avast začne hlásit i u starších souborů že je tam virus, ale přitom dříve ten soubor žádný virus neměl tak je pravděpodobně problém v aktualizaci avastu a začal hlásit false positive.A nebo jsi už toho vira chytil a stihnul ti nakazit i starší soubory. Pak už je jedno zda to otevřeš nebo ne.

mi včera Avast hlásil problém v emailu, který jsem si zkušebně poslal z Androida. Opět možnosti. Avast hlásí planný poplach, nevěří mailům z androdům, které se ůdajně nedaji zavirovat, aj

E-maily z Androidu se nedají zavirovat?!? A na to jsi přišel kde???

to mi hlásil avast, přesněji bych musel zpět zda mi znovu ukáže červenou stránku s povídáním a dát sem, ale nejde to, dnes se mi ntb sek , nenajel ani s f8, tak zas tukám v mobilu s androidem

Odinstalovat Avast.

stačí vypnout, má pěknou ikonu na ploše

Používám též Avast a nic mi při přijetí a otevření přílohy SIPO nehlásil. Tobě bych doporučil soubor s přílohou zkontrolovat zde:https://www.virustotal.com/cs/nebo zdehttps://virusscan.jotti.org/csUrčitě existuje víc takovýchto stránek, já používám tyto.