» Poradna » Ostatní

Dodávka s anténou

Zdravím lidi. Před sousedovým domem zastavila nějaká bílá dodávka s výsuvnou anténou - do výšky cca 12m, anténa se otáčela (asi něco měřili) paprsek na začátku yaginy měl kolem 10cm a dipól trošku větší - tak 20cm asi.

Něvíte o co jim šlo? Že by měřili televizní signál - pokrytí DVB-T? Na to aby v naší dědince uděli 3Gčko a měřili to takto nevěřím. Ufony také asi nehledali - i když člověk neví co má za sousedy. Tak se ptám - setkal se s tím někdy někdo už?

Odpovědi na otázku

Vyřešeno, kdyby někdo něco podobného viděl tak je to vozidlo ČTÚ

http://www.digizone.cz/texty/jak-se-meri-intenzi... ...

Ano, i my takto označená vozidla používáme jako krytí pro mobilní směrovou BTS na odposlech. Ale pšššt.

Jo, měří kde co, před lety nám zákazník poslal na reklamaci grafiku a k ní protokol o měření od ČTU, že prý ta karta ruší televizi a že chce jinou. Zavolal je jeho soused, jeho i s počítačem našli pomocí měření

jisťoooo ! vzhledem k tomu ze grafika s pc skrini tvori farradayovi klec je tenhle blabol snadno uveritelny

Hmmm, tvůj názor ti neberu, já ty protokoly viděl. Jakožto ne-elektronikovi mi to bylo jedno, pán dostal jinou kartu a bylo. Tu nám už neposlal, takže problém vyřešen.
Mimochodem, PC je možná faradayova klec, ale co když to ta karta cpala po sync signálech do vychylovacích cívek CRTčka? Je to nějaký pátek zpět, LCDčka byly ještě na houbách.

LEDAZEBY MEL SRACKOVITOU SKRIN BEZ plechu jenze pak samotna grafika tvori soustavu a i ten nejhorsi kabel by mel byt odstinen i kdyby pres nej neco slo spise to byl jeho blabol nebo chtel vratiti penize nebo prodaval grafiku a slo mu o to aby ji mel vymenenou za novou nebo neco v tom smyslu
kazdopadne i kdyby zadne odstineni nebylo tak vlastne ani nema co, pripadny sum zpusobovany a neodstineny ji malinkaty

Nevím sice jak u grafiky (teoreticky by to možné být mohlo...), ale stínění není všemocné. Víš kolik rušení je v nějaké výrobní hale, kde je v rozvaděčích několik frekvěnčních měničů? A to je všechno v perfektních kovových rozvaděčích, kabely od měniče k motoru stíněné, kabely v kovových uzeměných kabelových "korytech", všechno uzeměné, pospojované ZŽ (ochrana pospojováním), EMC filtry na napájení měničů, tlumivky mezi měničem a motorem...je fakt, že tohleto produkuje spoustu harmonických (sinusovka se dělá pomocí změny střední/efektivní hodnoty odbélníků...PWM), ale podle tebe by z tama pak jít rušení nemělo žádné? Jde, a nemalé.Ono s tou faradayovou klecí není tak jednoduché...

A taky je ot sice podstatně vyšší výkon, než u signálu z grafiky, ale čistě teoreticky, kdyby se nějaký bordel dostat až na vychylovací cívky CRTčka, mohlo by to něco rušit.

no, je videt ze se jeste musis hodne ucit, aby jsi pochopil, ze v case jsou i nejake ty dratky, jejich vyzrovani je sice odstineno casem, ale nektere cuci i mimo case a tudiz se mohou chovat i jako antena vis :)

f.750MHz pri 20cm skladanom dipole Yagi, by mohlo ist o V.TV pasmo.

prdlajs digitalni pokryti to je jen vseobecne rozsirtena fama tihle to byli

http://www.yaliberty.org/posts/the-fbi-is-stalking... ...