Docela vážný problém.

Abych to shrnul.Mám docela vážný problém:Nejdřív konfigurace PCMB EPoX EP-8RDA+,AMD XP 2200+,2x256 MB RAM Kingmax 400MHz DDR CL 2.5,HDD Maxtor Diamond+ 30GB 7200rpm,HDD Fujitsu 1.2 GB 5400rpm,DVD Teac 516,CD-RW Teac 516EB,GeForce 3Ti 128 MB DDR Inno3D,Case s 350W zdrojem.OS Windows XP Prof. corp. + service pack1Problém spočívá v tom,že při hraní her se počítač sekne a restartuje(Flashpoint, Black Hawk down)Zrušil jsem ve WXP restart po chybě,ale spadne to do woken.Po tom,co mi někdo radil nainstalovat W98SE se stalo to,že se mi nasdílelo do IRQ5 asi 6 zařízení a do IRQ 11 asi 5 zařízení a problém trvalZnovu jsem instaloval XPčka a znovu se instalace v průběhu zastavila.To se stane pokaždý.Po restartu se dokončila.Z toho samýho CD se to 2 lidem nainst. normálně.Zkoušel jsem všechny možný nastavení v BIOSU,ale problém přetrvává.Zkoušel jsem odpojit všechno možný jako USB,1394,modem,síťovku ale znovu jsem ničeho nedosáhl.Nemám zdroj pro P4 a někdo říká že bych si ho měl pořídit.Uvažuju o nový bedně kvůli tomu,že v tý stávající je stejně málo místa.Ale že by 350W nestačilo?Vím že se tady podobný problém už řešil,ale nic mi nepomohlo.Poradnu jsem prolez a nic mi nepomohlo.Dík za každou dobrou radu.Rigor

Odpovědi na otázku

Nevím, jestli ti to pomůže.....  nepíšeš nic o teplotě procesoru (a gr. karty), zkontroluj chlazení, zkus pustit nějaký Stability test. Rovněž tak bych projel testem ty paměti. Taky můžeš zkusit ty paměti prohodit mezi sebou nebo tam nechat jen jednu. Ten zdroj by měl snad stačit, pokud to není nějaký šmejd.....

Pro doplnění:Teplota procesoru se pohybuje od 47 do 54 stupňů(chladič CU)grafika nevím,má aktiv. chladič.Paměti sem prohodil,ale nic.Zkusím je po jedný vyndat a projet testem.Co se týká kvality zdroje,tak to opravdu nevím.HW monitor k desce mi žádný abnormality neukazuje.Procesor ani nic jinýho není taktovaný( 133x13,5 ).BIOS je většinou default až na nějaký bezvýznamný drobnosti.Co se mi nelíbí ,to jsou ty sdílený IRQčka ve WXP (20,21,22) všude jsou 2 zařízení.Abych nezapoměl ,asi dvakrát se mi stalo ,že se mi v XP objevila BSOD s hláškou ve smysluchyba při pokusu o zápis do paměti....?Že by ramka.MM_tank psal něco o frekvenci pamětív návaznosti na fsb procesoru.Ještě někdo něco říkal o přídavném napájecím konektoru ze zdroje pro P4,ale ten můj ho nemá.Uvidím a zkusím ty paměti.Kdyby si někdo ještě na něco vzpoměl,tak sem s tím. Dík.

Stran IRQ - budes mit asi v BIOSu zapnute ACPI. Moje zkusenosti s touto hruzou jsou vesmes zaporne (na nekterych peckach to delalo uplne stejny bordel, jak popisujes), doporucuju vypnout. Pak ale budes muset preinstalovat OS (v nekterych pripadech to chtelo jenom zavest znovu drivery, ale radeji reinstall). Good luck...

1. vyskusal by som to iba na jednej z pamati ... resp. by som si na test pozical pamat od ineho vyrobcu (hold niektore dosky su vyberave )2. len na test by som odpojil koli zatazi ten druhy disk{-etu } ( zdroj pre P4 nepotrebujes ..... dobry 350W zdroj by to mal utiahnut )

Řešil jsem prakticky stejný problém http://www.zive.cz/mod_consultancy/SubChild.asp po zakoupení nový case s 350W zdrojem pro p4 se to vyřešilo.Od tý chvíle doporučuju na Athlon XP a nForce2 jedině 350W na P4.

1) pokud máš přídavný konektor P4 umístěn těsně vedle hlavního napájecího konektoru tak P4 zdroj nepotřebuješ. Pokud je kus dál tak bych desku bez P4 zdroje neprovozoval, ty konektory sice bývají propojené ale plošňákem poteče proud na který není navržen (jsem zvědavý co na to Pytlík) čili může to být nestabilní nebo shořet2) http://www.zive.cz/mod_consultancy/SubChild.asp pokud něčemu z toho co je tam napsaný nerozumíš klidně se ptej. Mě pomohlo nastavit paměti manuálně na 133Mhz (alias 266mhz dle různých možností označení v biosu), původnímu tazateli pomohl zdroj. S paměťmi DDR400 mám špatně zkušenosti, už jsem je párkrát musel přepnout na 333, zde ale první zkus stejný fsb jak cpu.3) začni MEMtestem 86 ten otestuje zda jsou paměti OK (na vypadávání při hrách ale nepřijde)

Asi si s tím budu muset trošičku pohrát.Otázka: nejsem moc znalej,co to je to ACPI v BIOSU?Paměti otestuju,odpojím jednu CD a potom DVD,vyhodím ten druhý disk,zkusím pamětem snížit na 266.Co se týká nastavování taktu sběrnic,tak v tom nemám žádný zkušenosti.Přitom tahle deska umí nastavit snad úplně všechno.Ještě si vzpomínám,že tu druhou ramku jsem dokupoval asi před 14 dny,takže může být jeblá jen ta jedna.Zkoušel jsem je jenom v sandře a tam mi to hodilo jen nějakou hodnotu kolem 1000-1100(v testu ram),ale vím že ten test není objektivní a případné chyby ramky asi neodhalí.Děkuji všem za konstruktivní rady.Rigor.

jestli jsi do komplu přidával paměť a ono to začalo blbnout potom je na 85procent přidaný modul v háji nebo v kolizi s tím prvním. takže mem86.acpi je taková kravinka mající za úkol řešit neustálý nedostatek IRQ. ty win98 po zjištění závady vyhoď (doufám nemáš win98 a víc paměti jak 512...) a nahoď tam původní Xp nebo 2k. Ty si pro jistotu vytvářejí nějaká virtuální irq

Tvrdit o ACPI ze je to kravinka majici resit nedostatek IRQ je celkem dost straslivy zjednoduseni Nedostatek IRQ moderni chipsety resi tim, ze pridavaji dalsi 4 IRQ pro PCI (E, F, G, H) a pozadavkem M$ pro WinXP logo je pokud vim APIC, kterej by mel zvladnout 24 (mozna vic) IRQ - ale tim si ted nejsem jistej, mozna motam vic veci dohromady...Ted me napada - nepletes si ACPI a APIC? BTW: To, ze M$ zcela kretensky rozhodl, ze v ACPI systemu nacpe vsechny zarizeni na jedno IRQ je podle me zhovadilost M$, samotny ACPI je v tom nevinne. Navic sem s tim nikdy nemel zadny problemy

Popisuješ jen 2 hry. Black Hawk DOwn neznám, ale Flashpoint měl ochranu, která se projevovala restartem počítače. Vypadalo to, že hra je OK, ale po nějaké době se ti zresetovat počítač.  Píšeš, že na jiných PC jsi to nainstaloval, ale ne, žes to tam hrál. Není to tento problém?

To s tim restartem ve FLashpointu znam.  Musis mit CD v mechanice, jinak se restartne. Taky mi to dalo zabrat