» Poradna » Programy

Dočasná deaktivace (zakázání) webkamery

Jsem uživatel QIPu, který do sebe nyní nějak přibral podporu "videochatu" či kýho čerta. Můj problém tkví v tom, že QIP po spuštění webkameru aktivuje, což signalizuje na mém notebooku docela nepříjmně pronikavé světlo diody, které pak zůstává svítit po celou dobu běhu programu. Hledám způsob jak softwarově kameru deaktivovat, či ideálně zakázat QIPu k ní přístup. Nějaké nápady? Díky moc.

Odpovědi na otázku

Zakaž ji ve správci hardwaru.

Nevim, jaky mas notebook (zrovna se mi rozbila vestecka koule) ale u toho meho jde nektere HW funkce (BT, wi-fi, kameru atd.) vypinat/zapinat pomoci Fn a prislusne F klavesy. Vetsinou na nich byva modry symbol co ona klavesa vypina/zapina.
Takze v mem pripade staci Fn + F7 a kamerka se mi hardwarove opoji a system ji tak nevidi.
Mimochodem, taky pouzivam QIP, a podobny problem nemam (ani se mi nikde zadny videochat nenabizi, ale je pravda, ze mam tu kameru furt ve vypnutem stavu)

Mam prosbu: kdysi jsem u sveho netbooku Asus eee 1000H provedl podle nejakeho navodu z webu zkusmo neco, co zakazalo pouziti vestavene kamery, a ted ji ne a ne znovu aktivovat, protoze si to uz nepamatuju. Nevidi ji Skype, neukaze ji ani Muj pocitac. Vy jste hledal způsob jak softwarově kameru deaktivovat. Neporadil byste jak ji naopak zakktivovat? Moc dekuji za odpoved komukoliv... Pavel H 603 553984