Dobry netbook 10 - 12", cena az druhorada :-)

Pred casom tu bezala pozitivna diskusia ohladne kupy optimalneho netbooku pre manzelku ci sestru...
Aky je nazor na to naj z malych notebookov v 11/2009? Momentalne pouzivam HP Pavilion DV6700 v Vista 32bit,
som spokojny, ale vaha, vydrz a doba startu stroja je uz 4 roky pozadu...

Podotazka: preco sa vytratili SSD disky z netbookov? Podla mna dnes tam moze byt 128 GB v pohode
za dost podobnu cenu, ako HDD?

Dik za vase nazory vopred!

Odpovědi na otázku

no jestli je cena druhorada, tak si kup kvalitni notebook a ne netbook. Sice to bude kapek vetsi, ale nesrovnatelne vykonnejsi, univerzalnejsi, vydrz plus minus podobne (u kvalitniho notebooku mas dve baterky ve stroji) a vaha nizka. SSD samozrejmosti.

Ok, beriem aj tvoj nazor, co mi doporucis az do 15"?

Lenovo T400s

Srandista Ale vkus mas fakt dobry, keby to bolo do 1000€, beriem...

Nebud sráč, ožel par pivek, 3 milenky a mas usetreno

Nic setrit nemusi, Do 1000€ se da sehnat v pohode (samozrejme novy)

T400s pod 1000 EUR? Kde? beru jsich vagon

Peniaze problem nie su, ale nad 1000€ mas odpis 4 roky a to notebook prezije sotva, aj to tazko

Bavime se o thinkpadu, pro ten jsou 4 roky minimum

Fujitsu Siemens Amilo Pro V3205 - je dobře vybavený porty má display 12,1 " a rozměry cca A4.

Takže na přenášení bez problémů.

Oproti netbookům má ale výkon.

IBM (Lenovo) ThinkPad X61, 12" LCD XGA nebo SXGA+ (ano opravdu i toto rozliseniú, 2,0GHz Core 2 Duo, 200GB hdd, 2 az 4 GB ram, Wifi, atd...
Výkonově předčí moje "velké" IBM T60p se stejnou konfiguraci jen mensi fsb, cache, frekvence ram atd...
Odolnost vynikající, životnost taktéž. Výdrž baterie při 8cell pěkných 5h.

Jistě bude k mání i levněji:

http://www.alza.cz/fujitsu-siemens-amilo-pro... ...

Ak nezalezi na cene, odporucil by som Notebook HP ProBook 4310s (C2D T6670, 13.3" LED BV 1366x768, 3GB DDR3, HD4330 512MB, 320GB 7.2k, DVD s lightscribe, WF, BT, CAM, FPR, 8-čl. vydrz 6 hodin, WIN7 HP, vaha 2 kila)

www.alza.sk ...

Velmi pekne, dik, je to aj na cesty, takze dobry zvuk sa zide, preto mam rad aj ten sucasny Pavilion, ale s dvojitou baterkou je to tehla