» Poradna » Programy

Dobrý nápad přenést C:Users(SSD) do D:Users(HDD)

Ahoj chtěl bych se zeptat jestli je dobrý nápad přenést složku C:Users do D:Users a udělat na C: Symlink ?

Odpovědi na otázku

Proč ne. Ale já osobně doporučuji mít na druhém disku hlavně složky, které zabírají nejvíce místa, tzn. Dokumenty, Obrázky, Videa, Stažené soubory, atd. Ale samotný profil bych nechal na SSD.

U bezpečnostně certifikovaných kompů běžné. Tam to nesouvisí s kapacitou, ale s úrovní nastavení zabezpečení jednotlivých účtů a oddělení od operačního systému.

Hlavně je dobré si vše nastudovat, návody jsou na netu, jak vše nastavit. Jinak se mohou stát nejen data, ale i účty "nedostupné".

U celého uživatelského profilu (resp. všech profilů) to takto jednoduše přesouvat nelze.-----------------------------Musí se to udělat offline (=z boot media při spícím systému)Složka se musí přesouvat pomocí robocopy aby byla zachována práva souborů/složekMísto obyčejného symlinku je třeba použít junction.-----------------------------Dále je třeba vzít v potaz, že HDD je značně pomalejší. Některé programy z uživatelského profilu načítají konfiguraci a mají tam cache (typicky prohlížeče). To povede k jejich zpomalení. Proto se doporučuje přemisťovat na D: pouze opravdu objemné programy, které by jinak na SSD zabíraly cenné místo.Tolik v kostce.

Nesdělil jsi hw sestavu.Používáš datový:a/ HDD -> jen Knihovny; viz Optimalizace OS ve FAQ.b/ SSD -> celý profil;stačí definovat umístění profilu ve Vlastnostech účtu na kartě Profil:Místní cesta: D:\Dataapod.ideálně před vytvořením pracovního profilu.Pokud už je pracovní profil vytvořený bez definice místní cesty (= chyba), můžeš použít z nouzemklink /j

Já bych to nedělal. Celý uživatelský profil bych nepřesouval. Ale co je rozumné tak namapovat složky jako dokumenty, obrázky, videa atd na datový disk.

přesunout users stejně jednoduše nejde, rozhodně to nedáš když se musíš na tohle ptá, takže přesuň jen složky který se plní a zabírají místo (a zároveň to systém umožní) tj. hlavně Stažené soubory, Dokumenty, Obrázky a Videa a to tak že na tý složce dáš RMB a ve vlastnostech v záložce umístění zadáš složku kam se to má přesunout.Pak je dobrý přesunout třeba cloudové disky které jsou v profilu uživatele (Google disk, Dropbox, Onedrive) - umístění je v nastavení.