» Poradna » Notebooky

Dobrý den.. nedávno se mi zobrazilo "explorer.exe přestal pracovat"

nedávno se mi zobrazilo "explorer.exe přestal pracovat" a já nevím co s tím..od té doby nemůžu otevřít Microsoft Edge, Start a další. Dosti sem četl o tom, že to mám restartovat, nebo dát do "továrního nastavení" jenže to nevím jak když mi nejde otevřít start a další... tak prosím tady o pomoc. za odpovědi předem děkuji

Odpovědi na otázku

Dobrý den.Řekl bych - nakouknout do Správce úloh (současným stisknutím kláves Ctrl + Alt + Del) a ukončit úlohu "iexplorer.exe" (pokud tam figuruje).

nic takového jsem tam nenašel

https://forum.viry.cz/viewtopic.phpZkus postup co radí Mc_Murphy.

Omluva za překlik. Odpověď patří tazateli.

to jsem zkusil, ale nic to neudělalo :/

Ve správci úloh najdi v procesech Průzkumník Windows (je v sekci "Procesy systému Windows") a pravým tl. myši zvol restartovat

no.. to také nepomohlo. Ono mi to furt píše když chci zapnout ten Microsoft Edge a další to "Třída není zaregistrována"

A než se to stalo, co jsi prováděl a jakým programem?

měl jsem zapnutý Microsoft Edge a byl na Youtube. Pak ale začala blikat obrazovka a Microsoft Edge spadl. Poté mi to uprostřed obrazovky napsalo Explorer.exeTřída není zaregistrována.teď mi to to samé píše i u Storu,GiftBoxu a další..Ani start nejde rozkliknout

Obnov systém ze zdravé zálohy. Nemáš? Tvoje chyba - budeš reinstalovat, aspoň poznáš kolik je s tím práce. A příště budeš (snad) chytřejší a zálohu funkčního OS si uděláš...