» Poradna » Mobily

Dobre ochrane sklo pro Samsung Galaxy S8

Rad bych si koupil ochrane sklo pro Samsung Galaxy S8, ale nevim jake, dival sem se na ruzne ceske eshopy vsude tam jsou skla bud spatne, nebo vubec hodnocena. Nemohl by mi nekdo (zejmena majitele S8) poradit nejake dobre sklo ?

Odpovědi na otázku

Asi tě nepotěším. Mám sice S8+, ale fanouškem skel moc nejsem. Když jsem si koupil nový telefon (asi před rokem), tak jsem si na něj v Samsungu nechal za 500 Kč dát ochranou fólii, na kterou byla záruka po celou životnost telefonu. Fólie se ale na zaoblených krajích odlepovala. Jsou zaoblené moc drasticky. U S7 Edge fólie drží. 2x mi ji zdarma vyměnili. A měnili by i dál, ale nebavilo mě se tím pořád zabývat. Vzpoměl jsem si na Nokii C6-01, kterou jsem kdysi měl. Sloupl jsme z ní fólii a nosil jí v koženém obalu a sklo bylo v pořádku. Takže jsem to takhle udělal i s S8+ a po roce je sklo jako nové. Jen telefon nosím v koženkovém pouzdře (flip). Asi 20x mi už spadl a ani škrábnutí. Bez obalu jen s ochraným sklem by to bylo horší. I s gumovými zády myslím. Tak třeba tě to inspiruje. Jinak ještě jsme si vzpoměl, že známý právě na tu S7 Edge koupil to sklo a nadával na to - házelo to prasátka.

On sa pytal na sklo, ale ty mu pises o folii.

Přečti si to prosím ještě jednou :)

Na telefony se zaoblenými okraji displeje neexistuje solidní ochranné sklo, to je prostě fakt. Není šance vyrobit sklíčko, které by sedělo a přilnulo dobře po celé ploše včetně zaoblených okrajů, protože to zaoblení nelze přesně vytvarovat a nejspíš se bude drobně lišit i mezi jednotlivými kusy telefonu. Sklíčko by mohlo sedět jen tehdy, kdyby bylo omezeno na plochu displeje bez zakřivených okrajů, což by zase vypadalo dost blbě. Takže smůla, kvůli módě zaoblených displejů už nelze používat ochranné sklo.