» Poradna » Mobily

Dobrá zrcadlovka na natáčení?

Ahoj, rád bych od vás vyslyšel typy a rady na zrcadlovku/kompakt s výměnitelným objektivem, která by se využívala primárně na video a také samozřejmě na focení. Základní parametry jsou asi cena asi do 20 + -, dobrá kvalita videa, vysoký počet snímků za sekundu a možnost připojit externí mikrofon a také dobrá světelnost, ale to záleží na objektivu. Výklopná obrazovka výhodou.PS: do těch 20-ti tisíc by jsem se chtěl vejít i s objektivem... např. tělo 16 + objektiv 4K. Časem by jsem pořídil lepší nebo z bazaru, cože je prý výhodné, ale tělo chci nové.Moc díky všem co mi poradí!!! :) Pěkný zbytek dne

Odpovědi na otázku

Zapoměl jsem automatické zaostřování! To je hodné důležité na natáčení pro mne.

Canon 100d

podívej se na Sony, zda by ti tam nesedl nějaký NEX starší model - některé maj i hledáček, ale hlavně nemají zrcadlo a maj stabilizaci čipu, tj. nemusí být stabilizovaný objektiv. Na full-frame bezzrcadlovku Sony Alfa už rozpočtem nejspíš nedosáhneš

Nějaký odkazy? Hází mě to jen nejaký okolo 30-ti, 40-ti a vic tisic.

hmm, tak asi problém... Hlavně ten externí mikrák se u strojů v téhle třídě fakt nepředpokládá...

Jsem si všiml že skoro každej kanon 15+ to má ale nevím co ostaní no..... je to těžkej výběr.... prostě 20K .... :D

V téhle ceně to půjde těžko. Na video je prý skvělá řada GH od Panasonicu, ale tu leda tak bazarovou. No a především bych se neptal na živě, ale když už, tak alespoň na foru sesterské digimanie. Hodně snímků za sekundu by mohla zvládnout řada 1 od Nikonu. Z plnohodnotných zrcadlovek do toho limitu mě napadá canon 750d (ne 700d, kvůli ostření) s STM seťáky - poměrně slušné a plynulé ostření přes displej spolu s prakticky naprosto tichým a plynulým ostřením u STM objektivu. Ale upřímně, že by to mělo zrovna kdovíjaké video funkce a skvělý formát výstupu, to asi ne... o video se prakticky vůbec nezajímám, jen o fotografii a více se orientuji jen v Canonní nabídce, takže brát s rezervou.

před časem jsem koukal na Nikon 1 V1 - jediný s hledáčkem a na točení videa podle mne hledáček je zcela nezbytný. Jenže na Nikoní řadu 1 nebylo moc objektivů, byly drahé a navíc si nejsem jist, zda má možnost externího mikrofonu jak tazatel chtěl (a nechce se mi to hledat).