» Poradna » Programy

Dobrá zkušenost s Ubuntu

Já mám dobrou zkušenost s Ubuntu, ale ještě raději používám Kubuntu.Po všech možných distribucích za několik roků,jsem přešel z Debiana na Kubuntu,(na desktopu,jinak na serveru Debian) protože je to nejméňě problematická distribuce.Všude jinde jsem měl velký problémy se závislostmi aktualizací a hledání různých verzí knihoven.Prostě apt-get respektivě aptitude je nesmrtelné a to nemluvě o svižnosti systému oproti některým jiným systémům.

Odpovědi na otázku

Jaký účel má tvé sdělení? Trochu mi uniká smysl. Chtěl-li jsi zdělit, že (K)(U)(X) buntu jsou bezproblémové distribuce, tak ten kdo chce, si to lehce zjistí. Ostatně vychází z Debianu. Ti ostatní zacítí příležitost k flame a bude tady zase snůška urážek a polopravd.Chtěl bych však věřit, žes to myslel dobře a podělit se o radost.P.S. Není problém si nainstalovat jak KDE, tak Gnome a dle libosti si přepínat mezi prostředími které mi víc vyhovuje.

Toto je pouze reakce na "jak mi Ubuntu rozhodil počítač apod."Je mi jedno,jestli je to pro tebe flame,semnou to nehne ani kdyby bylo milion proti.P.S ano můžeš si nainstalovat kolik chceš graf. prostředí akorát máš v "menu" jako začátečník pěknej binec.(všechny programy ze všech graf.prostředí dohromady)

Ubuntu není špatné,ale je mám problém s přehráváním MP3,chybí kodek.

V prvotní instalaci MP3 kodek (a jiné) samozřejmě chybí. V repozitářích ale nechybí a jejich instalace je naprosto triviální.

Na MP3 stačí nainstalovat přehrávač XMMS ( vypadá jako Winamp ). Kodeky, Operu,Javu a podobně snadno nainstaluje Automatix2 : http://www.getautomatix.com/index.php

Už jsem to vyřešil,na stráce ubuntu je podrobný návod,já to testuji od včera.

Kukbuntu neni spatne, ale ja mam jeste radsi SuSE, protoze je vice pocesten.

A to je právě ono . Každý si používá co se mu líbí a vyhovuje.Můžeme se pokusit poradit, ale není dobré někomu něco vnucovat. To máme přece odstrašující příklad . Takže naše síla je i v naší slušnosti. . Hezký den.

Co je tam viac pocestene? Programy? System? Ja na ubuntu nepocitujem problem s lokalizaciou /etc/environment LANGUAGE="sk_SK:sk:cs_CZ:cs:en_GB:en"