» Poradna » Notebooky

Dobrá koupě či ne?

Dobrý den mám menší problém HARDWARE a další věcí okolo počítaču jdou mimo mě, jsem jen hráč a chtěl bych se zeptat jestli by tento http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-y510p-blac... notebook rozjel všechny novější hry na ultra/maximum :) a pokud ne nebo jak které mohli byste mi prosím vás poslat nebo poradit který by byl vhodný? cenové rozmezí max 23 tisíc . Omluvte slovosled a vyjadření , píšu to na mobilu v práci :) Děkuji moc

Odpovědi na otázku

Záleží čemu říkáš novější hry, ale obecně trápit notebook (i když je prodáván jako herní) dlouhodobým hraním her není ideální. Koukni na nějaký recenze, třeba http://www.notebookcheck.net/Review-Lenovo-IdeaPad-Y51... a koukni kolik ten ntb dává v jaký hře fps.btw. Jelikož nepíšeš žádný info o mobilitě, výdrži na baterku, tak je otázka jestli by se ti na hry nehodil spíš stolák - za 23k bys sehnal násobně výkonnější, než libovolný ntb ve stejný ceně.

Děkuji za odpověd bohužel stolní pc preferují celým srdcem ale jsem na dlouhodobě na cestách za novější hry považuji prakticky vše :) (myslím tím všechny hry )

Tak to pak jo. V tom případě bych ale s ultra detaily na notebooku nepočítal, obzvlášť při fullHD rozlišení. Ani to SLI není imho bůhví jak zázračný, nějaký výkon přidá, ale u některejch her může způsobovat i problémy. Ale s výběrem ntb si počkej na někoho fundovanějšího, protože "herní" ntb jdou zcela mimo mě.

To, co chcete za 23000.- Kč nepořídíte. NB na hry je svým způsobem nesmysl a i ty nad 35000.- Kč nejsou žádná sláva. Velkým problémem je NB uchladit a protože to se většinou moc nedaří, nutně se to projeví i na životnosti. Je toho mnohem víc co mluví proti "herním" NB.

Děkuji za odpověd :) zvážím si ještě koupi ntb