» Poradna » Mobily

Dobírka

Dobrý den, chystám se zaslat svůj telefon na dobírku, mohli by jste mi poradit, jelikož jsem nikdy nic na dobírku neposílal.Jsou zde nějaká rizika pro mě?Rad správně zabalit telefon (V originální krabici) aby se nepoškodil.Atd, atd. Děkuji!

Odpovědi na otázku

ano rizika sou velka, nikdy nedokazes ze byl telefon funkcni kdyz si ho odelsilal, prijemce ho muze zitra hodit do bazenu a rekne ti zes mu poslal utopenej telefonelektronika se na dobirku proste neprodava, prodava se osobne a se smlouvou kde je uvedeny stav a ze si kupujci vse ozkousel atd

Dobírka je celkem běžná, a celkem bezproblémová. Prodávám takto skrze aukro celkem běžně, pár desítek položek.Jinak riziko, které popisuješ... Není nijak dramatické. Důkazní břemeno by bylo na kupujícím, a to se dokazuje dost špatně.

ale aukro je uz samo o sobe trochu pojistka

Aukro neni pojistka vubec v nicem.

Minimálně vidíš historii prodávajícího. Pokud má stovky kladných hodnocení a je zaregistrován několik let, asi je velmi pravděpodobné, že to podvodník nebude. Že i tak něco nemusí fungovat, tomu se nevyhneš nikdy, ale eliminuješ s velkou pravděpodobností záporný lidský faktor.Pokud pošleš peníze a on ti to nedodá, máš jakési šance to řešit.

"Pokud pošleš peníze a on ti to nedodá, máš jakési šance to řešit."Jenze on ti to doda. Nefunkcni nebo poskozene. Nebo doda v poradku, ale kupujici tvrdi, ze je nefukcni a poskozene. No a ted je problem - a aukro se do techto veci neplete.

Máš pravdu, proto píšu nedodá - to se mi třeba stalo a manželce mimo aukro taky. Oboje se řešilo až přes policii, oba jsem nakonec dostali (já kupodivu funkční zboží) a ona zpět peníze (musela tedy do Prahy až k soudu ).Taky netvdrím, že to vyjde vždycky - píšu jinde v diskusi, riziko je nějaké vždy.

Spis me zajima jestli je to pro me bezpecne, nemuzu prijit o svuj telefon Popr. Penize?

Precti si podminky sluzby a vybraneho zpusobu dopravy. Je tam neco o tom, ze pojisteni pri doprave pada pokud si to nenechas rozbalit primo na poste, mas na to pravo, dokonce i na protokol o tom. Takze at ten telefon treba hodi do zumpy, jeho problem. Mel si to nechat rozbalit, cokoliv dalsiho neni bezne clovek schopne dokazat.Max do nabidek nekam dolu hod odkaz na podminky prepravni sluzby.Dobirka= posta mu nic neda, dokud nezaplati, jen netusim jake je presne postup pokud uplatni to rozbaleni. Kazdopadne o telefon neprijdes, max se ti vrati a prodelas na doprave. Jakoze ja bych si to od tebe teda rozbalit nechal, doma je pozde.Ja jsem veci co se mohly rozbyt pripadne jim nekde zmoknout resil tak, ze jsem si na poste pujcil jejich pasku (maj ji pro tebe, obch. podm.) a cele jsem to poctive olepil a na to hodil papir s adresou. Na vycpani pouzij starou reklamu.

Robí ti to dobre , strašiť niekoho ? Všetci kradnú , všetci sú lumpy ......

na tom nebejt idiot a pojistit se neni nic spatneho

Je úplně jedno, jestli je to elektronika nebo není.Naletět mohou obě strany vždy - riziko není nulové, ale jak se píší ostatní, většina lidí zase takoví haj.lové nejsou .Když jdu do takového obchodu, většinou jako kupující, prostě počítám i s tím, že to nemusí vyjít a na druhé straně se snažím riziko minimalizovat, pokud se mi cokoliv nezdá, nejdu do toho, pokud mám jakoukoliv možnost ověřit si člověka, který prodává nebo na dálku i to zboží (což většinou nejde, ale zkušební foto z foťáku třeba ano), udělám to.Pokud je částka větší - loni 12 000 za foťák, beru to v dojezdové vzdálenosti (cca do 100 km) a přebírám osobně. Jako prodávající si můžu přizvat svědka, který vidí, že zboží je funkční, natočit kamerou a nevím co ještě, ale popravdě toto dělám málokdy. Naposledy jsem poštou (ne přes Aukro) prodával objektiv za 4500 Kč, je fakt, že byl ještě v záruce s papírama, ale i tak jsem si cvakl fotku s tímto objektivem den před posláním.

Ale nech toho paranoiku. Jasně, má to svá rizika jako milion dalších věcí v životě. Na nepoctivce můžeš narazit všude. Kdyš budeš takto uvažovat, tak bys v životě nemohl dělat nic. Na dobírku je to v pohodě, většina lidí jsou poctiví. Když budeš chtít peníze předem, tak se sice ty pojistíš, ale naopak kupující si může říct "to dělat nebudu, je to riskantntí, on mi nemusí nakonec nic poslat, nebo poslat cihlu". Takže tak. Ano, má to jisté riziko, ale míra rizika je přijatelná. Spousta lidí posílá na dobírku, spousta lidí posílá peníze předem a v naprosté většině případů je to v pohodě.

V orginál krabici , v obale čo kúpiš na pošte a na dobierku . Never na tie reči o podvodoch . Nie každý tak rozmýšľa. Ved si s kupcom mailoval, tefonoval ? Predal a kúpil som už takto veľa veci a vždy všetko prebehlo OK. Spokojnosť , peniaze , deklarované kvalita . Môžeš to poslať aj kurierskou službou , je to za skoro za tie isté peniaze .

bejt naivni hlupak ze te nikdy nikdo neobere pokud bude mit moznost je ta nejlepsi cesta zivotem vid

V nasich koncinach to neni bezne vramci normalne se tvariciho obchodu. Ani na aukru to neni bezne a jen vul nakoupi od nekoho s prakticky zadnym hodnocenim na platbu predem, pripadne od nekoho kdo ma hodnoceni 80%. To same asi plati o super levnych tv co nikdy nikdo nedostal. Proste pokud to jde, tak na dobirku a nechat si to na poste rozbalit. Neco jineho je to u prodejce se slusnym hodnoceni.Na bazosich je potreba si dat bacha na vtipalky co nechaj prachy postat na blesk penezenku. Pokud dotycne premejsli tak ho nikdy nikdo nechytne.Ja teda na dobirku nidky nic neposlal, po vzoru nakupu ze sveta, jedine prachy predem. Lidi je daj, pokud nejde o tisice, jak je hodnoceni, ze jses slusne, tak uz vubec neni problem. Asi nema cenu resit individua co veri tomu ze jim nekdo z ciny posle origos, nove, nerozbalene, se zarukou iphone, za cenu noname. Tohle uz je o blbosti a nekdo se proste obcas spalit potrebuje. Super je ebay, ktera ti bez nejakejch kecu vrati vsechny prachy a resi si to dal sama, bud to z nej dostanou nebo odectou. Je to hodne dobrej obchodni model a je videt ze funguje moc dobre.

S tím rozbalením na poště opatrně, není to tak jednoduché. Pošta to rozbalit nemůže, dokud není zaplacena dobírka a poté už ji NEVRÁTÍ.Takže je to víceméně jako lepší svědek pro policii, pokud se policii bude chtít, může poštu "vyzvat" (neznám ty zákony přesně) k pozdržení výplaty peněz, ale moc právních mechanismů rozbalení na poště nenabízí.

Pošta to rozbalit nemůže - správně ty to na poště rozbalit nemůžeš, dokud...

Nielze ignoruj, je to evidentne idiot. Pro tebe, jako prodavajiciho je riziko minimalni. Telefon v lrig. obalu vloz do obalu zakoupenho na poste, zbytek ti vysvetli. Nebran se pojisteni.

Obchoduji často přes internet a musím říci, že jsem byl podveden již mnohokrát a to i při obchodech přes Aukro. Tak že důvěřuj ,ale prověřuj.

Já na dobírku nebo podobnou službu kde zaplatím ještě než mohu zboží převzít a vyzkoušet (zatím jen jako kupující) přistupuji jen, pokud se jedná o částku, kterou mohu se skřípěním zubů a s mumlanými nadávkami oželet. Jinak z ručky do ručky.

Z hlediska prodavajiciho je idealni osobni prodej -> kupuji se pak nemuze vymlouvat, ze tam je prasklina na displeji, ze telefon nefunguje a podobne. Doporucuji., usetri to hodne trablu.

Dobirka je pro tebe jako prodejce rizikova v tom, ze pokud to kupujici neprevezme, tak jsi prisel o +-130Kc.