» Poradna » Notebooky

Dobíjení notebooku

Mám notebook msi 620dx s podezřením na vadu základní desky, konkrétně napájecích obvodů nebo adaptéru.U notebooku chcípla baterie. Pořídila se tedy nová baterie.Baterie se nikdy nedobila do 100% a postupně úroveň nabití klesala.Po pár měsících je baterie zase úplně k.o. Adaptér se zdá, že normálně nabíjí.Notebook zapojený bez baterie na adaptér taky normálně funguje. Lze toto nějakým způsobem otestovat? Případně zjistit konkrétněji závadu?Zapojit pod zátěž adaptér a měřit proudy atd...

Odpovědi na otázku

Ahoj, já měl podobná problém a bylo to tím, že jsem do notebooku Lenovo koupil neoriginální baterku. Lenovo mi po spuštění ohlásilo, že na baterku poběží, ale nebude jí dobíjet. A jak řekl, tak taky udělal. Baterku jsem si ve finále musel koupit novou. Tak jestli to není stejnej problém.Ahoj

Jedná se o kompatibilní baterii, ale notebook se dobíjel po prvním zapojení asi 97% max. Za týden už 90% atd... Jo s lenovem jsem si taky užil. Ty musí mít všechno speciální

Poradil by někdo další? Jak to otestovat?

Pokud máš neoriginální baterku, tak nevíš co tam doopravdy je, většinou to jsou repasy, které se tváří jako 100%, ale obvykle nejdou nad 10% výrobní kapacity ... vyhozené peníze

Kdybych měl jistotu, že jsou napájecí obvody základní desky notebooku v pohodě, tak klidně koupím všechno originální (adaptér + baterii), ale jelikož to nevím, tak se mi nechce dát poměrně velké peníze za to, že to vydrží pár týdnů nebo dokonce se to vůbec nezlepší. Proto se tu ptám, jestli to lze nějak otestovat.Právě jsem byl svědkem několika notebooků, které měly poškozené napájecí obvody a uživatelé těchto notebooků si kupovali originální baterie, adaptéry, ale nebylo to k ničemu.

opravaale bylo to k ničemu.

No buď si sehnat dokumentaci od servisáka a proměřit to, nebo to rovnou dát do servisu a neřešit

Právě se mi nedaří sehnat dokumentaci. Náhodou nějaký servis na toto byste mi nedoporučil? Ideální by bylo to dát místnímu opraváři, ale tam, kde jsem byl vůbec neznají, že tam jsou nějaké napájecí obvody a normálně opravami notebooku se zabývají.