» Poradna » Web a internet

Doba stahování

Dobrý podvečer, chtěl bych se zeptat, ku příkladu dám hru Gta V. Když stahuji hru Gta V či jakoukoliv jinou, ukazuje se mi "RYCHLOSTNÍ STAHOVÁNÍ" pouze 3 MB/s a "NEJVYŠŠÍ RYCHLOST STAHOVÁNÍ" 5.7 MB/s. Pokud dám internet test mám tam až 50 MB/s. Na internetu není v domácnosti nikdo připojen. Proč je tedy rychlost stahování tak malá ?Děkuji

Odpovědi na otázku

Jednotky...1B = 8b, jeden bajt je osm bitů.Rychlost připojení, a také rychlost stahování se měří v bitech za sekundu. Nějaký filemanager nebo Internetový prohlížeč ale ukazuje rychlost v bajtech za sekundu. 50Mb/s = 6,25 MB/s. Takže to odpovídá. Pak musíš taky počítat s vytížeností serveru ze kterého stahuješ a trasy k němu. Takže to tedy odpovídá. Ty malé a velké písmenka (b, B) nejsou pro legraci.

Nechápem prečo toľko ľudí nedokáže pochopiť, že rýchlosť, za akú si zaplatili nemajú za každých okolností. Ešte, že sa používatelia áut nesťažujú na to, že auto nejde 200 km/h aj keď toľko má na tachometri (a hlavne plne naložené do kopca). A plus tie jednotky.

Nepleť si Mb s MB.

Problém je, že nerozlišuješ rozdíl mezi MB/s a Mb/s. Přitom je to rozdíl zásadní, přesně 8x. Takže když dáš test rychlosti, tak ti to neukazuje 50MB/s, ale 50Mb/s, což odpovídá rychlosti stahování 6,25MB/s.