» Poradna » Notebooky

Doba spuštění počítače - chyba?

Zdravím,mám takový problém se svým starším Notebookem Fujitsu Siemens Amilo Pro v3525. Ono možná to není modelem ani značkou notebooku, ale můžete mi někdo poradit s daným problémem?Problém je v tom, že při vypnutí počítače se počítač sice normálně vypne, ale když ho třeba znovu druhý den zapnu tak mi při spuštění počítače nefunguje Wifi adaptér a musím ho ručně vypnout a zapnout aby mi fungoval. No a to hlavní... Když se podívám do správce úloh tak doba spuštění se mi zobrazí něco přes 15 hodin, přitom v reálu ho mám zapnutý pouze 30 minut. Pomůže už jen restart počítače kdy se čas vynuluje do správné hodnoty a Wifi adaptér taky funguje. Režim hibernace, spánku atd. mám v nastavení baterie vypnutý. Nejde ještě někde upravit nějakou hodnotu třeba v registrech nebo kde aby se mi počítač opravdu vypínal?Děkuji za pomoc!

Odpovědi na otázku

W10 se nevypínají, ale hibernují, měl by to změnit příkaz "powercfg -h off"

Právě jsem to vyzkoušel a vypadá to, že to pomohlo. Děkuji.Otevřel jsem příkazový řádek jako správce, zapsal "powercfg -h off" a bylo to. Poté jsem vypnul počítač, vydržel jsem pár vteřin a znovu zapnul. Hodnota pak ukazovala správně.Jestli chápu správně tak daný příkaz je power config -h (hibernate) off. Že se příkazovým řádkem přikáže aby se vypnula konfigurace hibernace. Existuje i jiný způsob kde bych tyto příkazy našel? Např. v registrech nebo někde v nastavení systému?

Najít je můžeš např. v dokumentaci k powershellu windows, v odborných článcích na internetu, nebo přímo v powershellu když napíšeš příkaz a za něj /? nebo /help.

@MXiQTrochu doplním súvislosť "W10 se nevypínají, ale hibernují ..." s tým, čo Marcacko uvádza, že pri nábehu sa mu nedá zapnúť wifi.Mám rovnaký laptop ako píše Marcacko a problém s nefunkčným wifi pri uspatí a po prebudení laptopu zo spánku bol na ňom odjakživa - mám ho 9 rokov a nie je tam v súvislosti s touto chybou žiadna závislosť na konkrétnom operačnom systéme. Pôvodne tam bol OS Windows Vista, ktorý po roku nahradil Windows 7 Ultimate a neskôr som vyskúšal aj Win 8.1. Potom ma Windows totálne naštval a prešiel som na Linux. Pokusne (na pokusnom disku) som mal na niekoľko hodín aj Win 10 ale "bol som ním taký nadšený", že som mu zmazal všetky, oddiely ...Takže môžem celkom zodpovedne prehlásiť:1. Bez ohľadu na to aký operačný systém je nainštalovaný (Windows alebo Linux), pri uspatí systému a následnom prebudení interná wifi-karta akoby nejestvovala (stratila sa aj so zoznamu hardware) - napravilo sa to až po reštarte. Robil som pokusy s internou kartou inej značky - výsledok bol rovnaký.2. Externá wifi-karta fungovala aj po uspatí a prebudení laptopu.3. Spomínaná chyba s internou sieťovou kartou je zrejme bug procesora, ináč sa to nedá vysvetliť ...

Možná by stačilo, kdybys před vypnutím podržel klávesu Shift.

Proč pokaždé držet shift? Stačí ten nesmysl vypnout ve správě napájení. Jmenuje se to "Rychlé spouštění":https://ctrlv.cz/shots/2017/10/29/DTzm.pngJe to jedna z prvních věcí co vypínám, jsou s tím jen problémy.

Přitom já osobně nevidím nějakou výhodu v tom, když tu funkci použiji. Hibernace mi nabizí to samé a lidem nedělá takové problémy jako to rychlé spouštění. A můžu si vždy snadno vybrat, jestli chci momentálně počítač vypnout a nebo hibernovat.

@freekarol: "A můžu si vždy snadno vybrat, jestli chci momentálně počítač vypnout a nebo hibernovat."... je to síce pravda, ale pre ľudí, ktorý používajú dualboot (Linux + Windows) sa odporúča použiť len skutočné vypínanie PC (nemusím snáď vysvetľovať, že uspatý Windows disk je v podstate neprístupný v Linuxe - pri skutočnom vypínaní je úplne normálny prístup).To len tak na okraj - hovorím aj za seba - občas som nútený mať dualboot.

Tak to je samozřejmě pravda. A nemusí být jen Windows+Linux, ale třeba i macOS+Windows či Windows 7+Windows 10. Ale není moc lidí, kteří mají dual boot. Bral jsem to právě z pohledu, jak to má většina lidí=jen jeden OS.

Já používám zásadně spánek a restart. Vypnutí jako takové jsem použil jen párkrát.

Já používám spánek a hibernaci. Teprve když něco blbne, nebo to Windows vyžaduje, provádím restart.

Vzhledem k dotazu by nebylo moudré něco dělat v registru. Mohl byste se snadno dopracovat ke kompletní nové instalaci.