» Poradna » Programy

Doba nabíhání Windows Vista

Mám nově nainstalovaný Visty a připadá mi, že doba nabíhání (od přihlašování obrazovky po spuštění ICQ a pod - cca 5 aplikací) je oproti W XP docela dlouhá. Mě to trvá cca 90s - 120s. Je to normální, nebo vám to trvá méně? - samozřejmě bez jakékoliv úpravy registrů apod

Odpovědi na otázku

Toz, zalezi co mas za stroj, ze. Kdyz jsem je mel za cerstva, tak muzu rict, ze jsem byl se startem velice spokojenej. Na druhou stranu, nemel jsem moc programu nabihajicih pri startu, pac to nemam rad. Radsi si to icq a skype zapnu sam, kdyz ho potrebuju.
Ted, po asi 2 mesicich uzivani, mi to nabiha asi jako tobe (porad zadne programy pri spusteni), ale muzu rict, ze oproti winxp muzu s pc normalka pracovat jen co se objevi ikony-vklidu vyhledavat soubory, hned pustit film nebo muziku.
Ja jsem s nabihanim vist spokojen.

Ještě doplním můj stroj: AMD 4000+, 2GB RAM, GeForce 7600GT

Vezmi např. Registry Clean Expert (prostředků je více) a prověř si, co všechno při startu tvého OS navazuje styk se servery (Nero, Adobe je minimum ...). Klidně může jít o desítky a desítky kontaktů, které jsou zbytečné a k ničemu. Vyhaž je a uvidíš ten "šrumec"

Abych to ještě upřesnil, zjistil sem, že první spuštění (po zapnutí počítače trvá dloho). Pokud se odhlásim a přihlásim znovu (nebo jiný profil), počítač už nabíhá celkem svižně. Pouze první spuštění trvá dlouho. Nevíte někdo, co by to mohlo způsobovat? Nepomůýe ani vyházet veškeré programy při startu.