Do které zástrčky SATA na desce zapojit HDD

Mám dilema. Na základní desce (Gigabyte GA-M55S-S3) jsou 4 zástrčky SATA. V compu mám 2 disky SATA a jednu mechaniku DVD také na SATA. Je jedno, do které zásuvky jednotlivé mechaniky připojím? Obrazí se to nějak na výkonu (rychlosti přenosu dat?).

Odpovědi na otázku

Je to jedno.

To mas fuk, rozdil v tom nebude zadny...

obcas to fuk neni nekdy dela vypalovacka bordel v tvem pripade hardisk se systemem sata 0 druhy hardisk sata3 a vypalovacka pozice sata2

Hele mám takový pocit, že systémový disk by měl být na číselně nejnižší pozici kvůli bootování.

Nemusi byt, to uz davno neplati...

V podstate je to jedno, ale nemusi sa ti podarit spustit vsetko spustit.V takom pripade si vsimni od datoveho kabla tzv. džamper.Je to taky maly,vatčšinou bieli cuplik.Staci ho prehodit podla schemy, ktory je a nemusi bit na harddisku, alebo dvd rom.A ked neni tak to skus proste len prehodiť.Jeden nechaj na pôvodnom miesie a na druhom prehoď džamper.A skusaj pokial sa ti to nespusti vsetko na OK:

XXX - nepleteš si náhodou dojmy s pojmy.
Jumper na SATA - to je sci-fi.

Jumpery na SATA nejsou s vyjímkou přepínání na SATA1 mód u disků WD.Připojení by mělo fungovat v jakémkoliv pořadí.

Jumpery (džampery) jsou na IDE (PATA), ne na SATA.
A většinou bílý? No spíš většinou černé. Ale jsou i bílé, červené, občas i jiných barev. Ale nejvíc jumperů jsem viděl černých a červených a ne jen na HDD. A nebylo jich zrovna málo.

"technicky" je uplne jedno jak to tam zastrkas.
ale z duvodu windowsu doporucuju zastrcit jeden disk do SATA0, druhy disk do SATA1 a treti disk do SATA2.
Windows jim vetsinou v tomhle poradi bude prirazovat pismenka. A bylo by celkem nezvykle mit jako C: dvd mechaniku, na D: mit system, atd.

Windows se vždy primárně instalují na C\: DVD mechanice takový luxus nedopřejí.

Trochu korekce.instalují se na aktivní oddíl disku,který označí jako C: .

No me se bez problemu nainstalovali na disk, ktery si oznacily jako D:

A dosahl jsem toho jednoduse. V prvnim slotu jsem mel disk, ktery byl starsi, ten jsem jen naformatoval na NTFS
A ve druhem slotu jsem mel novejsi disk. A tam jsem instaloval system. No a mel jsem ho na pismenku D:

Tam jde spis o to jak si s tim poradi radic na desce, ale taky to zapojuju co disk to 0,1,2,3 atd.

Děkuji všem za odpovědi. Vidím, že jsem se trápil zbytečně, a že je to úplně jedno. Zastrkám to tam jak mě to výjde a bude to. Ď.