Do kopírky mám prášek toner a prášek startér, na co je startér?

Koupil jsem starší kopírku a k ní taky v krabičkách dva prášky - toner a startér. Na co je startér?

Odpovědi na otázku

Předpokládám, že to bude toner, který se dává k tiskárně a je v ceně. Je to to samé, jen může být méně naplněný. Je braný jako jen na zkoušku. V praxi to je fuk, až dojde, vyměníš ho. Hotovo.

píšou Startovací toner

Jedna se o stroj používající dvouslozkovy toner. Ten starter je jeho druha část. Ale na rozdil od první casti (prasku) se nespotrebovava, ale opotrebovava. Starter toner to většinou nazyva Minolta (Develop). Obecne se tomu říká developer. Ma urcity počet vystupu co je schopen udelat a pak se ve stroji musí vymenit.

My tomu rikali zapekaci pec. Starter toner je opravdu toner ktery je plneny asi na 15-20% toneru normalniho, protoze kopirka stoji cca 3tis a toner 2tis. Kdyby davali plnohodnotny je to nekde jinde ta cena. Ale nerikam ze nemuzes mit pravdu. protoze nezname typ kopirky

Máš to za 1

Ale zapékací pec (zazehlovani) je prece uplne jina komponenta tiskarny, nez je vývojnice, kde se nachazi developer s michany dohromady s tonerem. Jinak chápu, ze tiskarny se dodavaji se "startovacima" tonerama, který jsou plneny třeba jenom na 20%. Ale pokud mluvi o kopírce bude to pravdepodobne starter (developer) o kterem sem mluvil ja. Zde se daji napr. koupit ruzne typy:http://www.tonercentrum.cz/

a myslíš že tazatel s minirozhledem pochopí co zděluješ?. Mike to napsal lidově, bez dalšího odborného výkladu

Co je to za kopírku?Dle označení "Starter" bych to odhadoval na nějakou Minoltu. Jiní výrobci to totiž nazívali "Developer".Pokud je to toto, tak jde o to, že pro první naplnění nové prázdné cartridge tam musíš dát ten "Starter", což je zjednodušeně řečeno feritový prášek s několika procenty přidaného toneru.Poté, co to kopírka vcucne, si provede autokalibraci senzoru a z následně vloženého TONERu si udržuje v průběhu činnosti tuto koncentraci. Ten feritový prášek tam na magnetickém válečku díky magnetickým siločarám takový "kartáček", který pak přenáší toner na fotoválec.Pokud je tedy ta kopírka už v provozním stavu, tak tam ten "Starter" rozhodně nedávej, nebo budeš potřebovat servis, případně novou cartridge.

Doplňuji k mému dotazu: Jde o kopírku Minolta a na krabičce je uvedeno: MT STARTER IV EP 350-EP350Z

Pokud je kopírka v provozu, tak tam ten starter v žádném případě nedávej. Pouze doplňuj toner. Nový startér se dává jen při výměně fotoválce.

Startér neboli doutnavkový zapalovač se používá u zářivek.