Do kdy uchovává data RAM?

Zdravím, chtěl bych se jen ze zajímavosti zeptat, do kdy uchovává data ram?//"Pište vždy jednoznačné titulky, nikoli pomozte, dotaz a jiné nicneříkající texty."//

Odpovědi na otázku

Dokavaď se nevypne

dobre díky;)

Ne vzdycky, pravda je takova ze data lze z RAM vytahnout v urcitem casovem useku i po vypnuti, nicmene cas po ktere je data mozne ziskat zalezi na spouste faktoru - teplota, technologie, napeti ap.

Tak toto je řádná píííí*čovina. Nastuduj (dostuduj) si jak funguje RAM (SRAM, DRAM).SRAM - v principu je každá buňka bistabilní klopný obvod. Po ztrátě napájecího napětí je s daty amen,DRAM - v principu je informace uchována v kapacitě, čistě teoreticky po ztrátě napájení a po jeho velmi rychlé obnově mohou data zůstat, pokud se nestihne kapacita vybít. Ale je to čistě teoretická rovina a onen čas je extrémně krátký. Prakticky po jakémkoli výpadku napájení je s daty amen.

Ve školce nemáte patřičný předmět? Odpověď na debilní otázku je: "Dokud "neuteče" elektrický náboj."

jo dobre nemusis se po me hned vozit jen jsem se zeptal díky.

A kam by utíkal...??? Ono stačí vzít tekutý dusík, ony paměti dostatečně zamrazit a vložit do jiného PC s linux. Ouha, že se v těch pamětech zachoval třeba klíč pro dešifrování heslovaného HDD a jiné potřebné věci i bez napětí, jak je to jen možné :)

No tak takhle to ale opravdu nefunguje ;) To si jako vážně myslíš, že můžeš jen tak zmraženou paměť s rozjetým systémem přesunout do jiného PC s rozjetým jiným systémem a přečíst ji? To snad ne ;) Ano, vědcům se podařilo data v RAM uchovat i bez napájení a následně přečíst, ale opravdu nestačí ten zmrazený modul přesunout do jiného PC ;)

Predpokladám , že vieš čo je to tekutý dusík , vieš ako sa s manipuluje a dokonca si sa s ním aj osobne zoznámil.....

Nepleťte si tekutý dusík (i atmosférický) s kapalným.

OT: Jen ze zvědavosti, jaký je rozdíl mezi tekutým a kapalným dusíkem?

Tekutina je i plyn (v plynném skupenství).Kapalina je látka v kapalném skupenství (voda při stC, dusík při asi -210stC...)Tekutina a kapalina není totéž.

Edit: (voda při 25stC, dusík při asi -210stC...)

No, díky, to mi moc nepomohlo. Kapalný dusík používáme, vře při -196 °C. Spíš jsem se ptal na to 'tekutý'. Nikdo tak sice kapalnému dusíku neříkáme, ale často se právě pod označením 'tekutý' prodává.

Plyny + kapaliny == tekutiny, je to fyzika ze ZDŠ.

Tekutiny jsou látky, které tečou. Takže třeba kapalná voda nebo plynný dusík.Kapaliny jsou látky ve skupenství kapalném. Nevím, co na tom nechápete.

OT: Jak píše 'ms' - plyny a kapaliny jsou tekutiny. Takže jsem jen chtěl vědět, proč někdo kapalnému dusíku říká tekutý.

Registr "SP"...

Ram uchová data asi tak po dobu 0.1s po odpojení napájení.

Záleží na teplotě