Do domácnosti PC nebo notebook

Ahoj,
potřebuji koupit nový počítač do domácnosti, mám nový LCD monitor a všechno příslušenství, přemýšlím jestli je lepší koupit stolní PC nebo notebook který zapojit a mít ho pouze jako PC s možností vzití na cesty.
Výhody notebooku spatřuji i v oblasti nízkých cen v minimální hlučnosti, menšímu prostoru, atd., nevýhoda je pak pouze mírně vyšší cena. A samozřejmě lze prostě odpojit a lehce vzít sebou...
Co si o tom myslíte? Chtěl bych prostě počítač co málo žere a je tichý, o konfiguraci ani tak nejde, speciální porty apod. taky ne.
Díky

Odpovědi na otázku

Tato tema sa tu rozoberala uz tolko krat so vsetkymi vyhodami aj nevyhodami a odpovede su stale aktualne, preco nepohladas v historii ? Kazdemu vyhovuje nieco ine, ja mam NB aj PC a NB nemam vobec rad

A co s ním chcete dělat?

Tak pisete ze nepotrebujete vykon,specialni porty, chce tichy stroj a aby nezabiral misto. Tak to je notebook jasna volba ne ?

To tedy není.

Tak znam spoustu lidi, která je schopna napsat, že nepotřebuje nic extra výkoného, hry nehraje, "jen" občas stříhá video.... Ať napíše, co s tím chce... Já jsem zastánce klasicého řešení (tj. PC + třeba EEE-like NTB)...

Nejlepší je mít oboje - jako to mám já.
Velmi výkonné stolní PC na pořádné úlohy a na paření všech her.
A středně výkonný NTB, abych i na cestách mohl promě práce hrýt i nějakou tu náročnější hru.

A to jste sem napsal proč? Abyste se pochlubil? Beztak nemáte pravdu... Nejlepší je mít extrémně výkoné PC doma a extrémně výkoný ntb na cesty... Pak to chce soukromou atomovou elektrárnu, ale to je vedlejší...

Jistě, pokud na to člověk má, proč si nekoupit předimenzované PC (a pak se jako největší snobáček chlubit a dát si to ještě do podpisu), ale nevypadá to, že by se tazatel chodil koupat v bankovkách a na kafe lítal do paříže...

Příště zkuste uvažovat jako normální člověk, díky :)

Hm a vy ste sem psal proč ? Nic jste mu neporadil - jen jste si rýpnul.

Nemám pravdu ? Možná ne, ale já myslím, že pravdu mám.

JAkou soukromou elektrárnu ? PC 1 000W a NTB 90W tak to není zas tak moc ne ?

Jaké predimenzované ? Se někdy podívejte na stolní PC od AlienWaru a tam takové výkonné PC vyrábí za rozumné ceny (75 000 - 100 000 - tedka nwm jestli s DPH nebo bez). A rozhodně to není nijak přitažené - většina čtyřjáder jde přetaktovat o něco víš v pohodě.

Já odpověděl ROZUMNĚ už předtím, ale to je fuk... Jinak pravdu máte, Váš příspěvek mě prostě dostal, i když tady je to docela obvyklé, ale o tom jak se tady (obrazně) rádo radí, aby si uživatel na ranní ježdění do školy koupil radši Ferrari, se bavit nebudu...

A jistěže je zbytečně předimenzované... Minimálně tedy pro tazatele, pokud se vy zabýváte střihem HD videa nebo složitými výpočty, pak nemám nic proti a tiše slintám (kvůli videu)... Nemyslel jsem svuj příspěvek jako nějakou narážku, není to závist - pokud na to máte, tak proč si to nedopřát... Byla to spíš jen úvaha nad tím, že ta rada (názor) jde úpně mimo otázku...

Ale tady nejude vůbec o výkon - mě šlo říci to že, lepší je mít oboje. JAk výkonější PC na doma na hry, tak i NTB na cesty, do práce, školy atd.

PS: Hm... střih videa vidělo moje naposledy o dovolené :D Já to mám na hraní her typu GTA IV atd., ptž na jiném stroji bych si bez sekání při vysokém rozlišení nezahrál, ale o tom se tu bavit nebudeme, že ne ?

V tom případě mi to příjde jako naprostá zbytečnost, ale jak jsem říkal - pokud na to máte, tak proč si to nedovolit, nadávat vám za to jako někteří jiní odsud nehodlám :)

Jinak jistě to řešení je, ale pro malou skupinu lidí... Vzhledem k tomu, že tazateli nezáleží na konfiguraci, to je hloupost...

Mno a právě to mě zaráží - nezáleží na konfiguraci to je pak rozdíl velký !
Když by chctěl neco na hry - je to jasně PC.
KDyž by chtěl něco jeom na Word, Net, ... - tak jasně NTB.
KDyž nenapíše na c oto chce, tak se blbě radí.

PS: Proč zbytečnost ? Tak když vezmu GTA IV, a to chci hrát, a je náročné, tak je potřeba mít silné PC, teda pokud nebudu hrát Low low, a zbytek na minimum a v rozlišení 640x480 - to by nebyl zážitek...

Tak s první částí souhlas...

S druhou absolutní nesouhlas... Teda pokud PC neplánuješ příštích šest let neměnit... Zrovna GTA4 je hra, které je grafika absolutně ukradená, hodně u ní záleží na výkonu procesoru (proto se s tebou nehádám o to čtyř jádro, doufám, že je to aspoň Intel i7 v takové sestavě), tím, že máš dvě 295ky ve SLI přidáš maximálně jednotky FPS a i tak budou karty nevytíženy. To stejný i s ostatníma hrama - vždyť na mém Q9550, 4GB DDRIII, 9800GTX+ jede Crysis ve FullHD na max (ale bez antialisingu), a to jsou dnes za podobné peníze lepší karty. GTA4 taky... Navíc 16GB RAM šanci využít opravdu nemáš - pokud z toho nemáš udělanej RAMdisk... Ale ještě jednou říkám - neber to jako urážení, mít peníze, koupím si místo počítače za 27k to co máš ty a ještě dotunim (SSD na systém a podobný kraviny), jen tě vyvádím z omylu, že bys poznal rozdíl v sestavě co máš ty a v sestavě o 10k levnější...

JJ je to i7 - původně 3.2 Ghz taktlí až na 4 GHz (stabilně). Mno jasně, že tady jde u GTA IV o procák, ale tak ty kartičky se taky hodí, sice podle benchmarku mám vytíženost karet jenom 43%, ale tak co nějaká rezarva pro GTA 5 se hodí ne ?

PC: 4x4.2GHz; 16GB RAM; 2xGeForce GTX 295; 1TB 7200rpm; Vista Ultimate x64 (68.9 FPS - GTA IV High)
NTB: 2x2.26GHz; 4GB RAM; GeForce 9600GT; 320GB 7200rpm; Vista Ultimate x32 (26.8 FPS - GTA IV High)PC: 4x4.2GHz; 16GB RAM; 2xGeForce GTX 295; 1TB 7200rpm; Vista Ultimate x64 (68.9 FPS - GTA IV High)
NTB: 2x2.26GHz; 4GB RAM; GeForce 9600GT; 320GB 7200rpm; Vista Ultimate x32 (26.8 FPS - GTA IV High)PC: Ukázat celý příspěvek

hele, takove pc co ma 1000W tak take doma nemas, prde !

A to jako proc ne ?

PC 1 000W ? Právě se mi zastavil mozek.

jestli to neni na hrani nebo nejakou jinou cinnost pozadujici vykon, tak jednoznacne nejakej levnej notebook
hodne usetris i na elektrice

Napadlo mě ještě jedno řešení - zkus se na netu podívat po platformě ION, myslím, že by tě mohla zajímat.

Jestli je to jen na OS,pouštění filmů,psaní ve wordu a internet (90 procent lidí dělá jen tohle),stačí NTB,dokonce by nemusel být ani nový,kduž seženete nějaký zachovalý,ale je to vždycky risk,jako ojeté auto (hlavně si nekupujte netbook,to jsou ty malé,jako asus eeepc).Dost se to vyplatí i na elektrice,ale pokud koupíte NTB od značek jako Acer nebo třeba ten Asus,tak to se na to raději vykašlete a kupte si stolní PC nebo to riskněte a kupte použitý NTB od lepší značky.Levný NTB od značek jako je Acer je totiž tak na 2 roky co má záruku a pryč s ním a od začátku budete stejně řešit bídný displej

no jo, treba ted jsem pro manzelku koupil na ebay za 150 euracu dell s pentium m 755 2.0 ghz a 2GB ram
jediny problem, ze nema dvi out ale manzelce to zas az tak nevadi. za ty prachy v pohode... na vsechny bezne prace to staci

Notebook byl vymyšlen proto, aby PC bylo mobilní. Při stabilním umístění je výhodnější standardní stolní PC (levnější, lepší ergonomie, větší displej).
I stolní PC se dá složit a nakonfigurovat tak, aby bylo tiché a úsporné.