» Poradna » Počítačové sítě

DNS server, připojení

Ahoj, mám problém..včera jsem byl na svém počítači, měl jsem zaplou online hru, discord, pokud znáte a google. Vše fungovalo bez problému, až pak najednou mi nešly odesílat zprávy na discordu a načítat chaty, google přestal fungovat, prý že jsem nebyl připojený k internetu. Myslel jsem si, že to nic není. Vypnul jsem pc a šel jsem spát a dnes to samé. Diagnostika ukázala “Server DNS neodpovídá” ale nevím, co to je. Můj počítač a mobil mají jiné připojení, mobil je přes wifi, vše funguje a počítač je připojený přes kabel. Nevím, jaké jiné informace bych mohl poskytnout k vyřešení problému..😅 nevíte někdo, co s tím prosím?

Odpovědi na otázku

Víme, je třeba to opravit Začni tím že se v PC ve stavu síťového adaptéru podíváš jestli je připojení opravdu připojené (jestli se ukazuje správná rychlost a IP adresa)

Evžen síce poradil, aby si si to skontroloval, ale pokiaľ si na kábli - v konfigurácii sieťovej LAN karty si nastav získavanie IP adresy a získavanie DNS serveru na Automaticky. Potom ti sieťovka "zožerie" všetko, čo jej router ponúka. Ja totiž možné, že DSN je od tvojho ISP a ty máš napevno nastavený DNS server. Niekedy stačí zrušiť pevné nastavenie a nechať to na OS a LAN kartu, nech si sama vyberie.

a jak to udělám? Moc neznám nastavení

nenapsal jsi co je to za os pokud w10 pravým na ikonu sítě nastavení -> zobrazit vlastnosti sítě.dej si pozor ať se dívaš na správny adapter pokud má ten pc třeba wifi a normální siťovku bude tam těch adapterů víc.

ano mám windows 10, napsal jsem do okénka vlastnosti připojení, hodilo mě to na “zobrazit vlastnosti hardwaru a připojení” jestli je to ono, ale nikde se nic změnit nedá

u všeho je něco napsané kromě “Název domény DNS” a “přípona připojení DNS”

to je v pořádku co je napsané v "DNS servery?"

nějaká čísla, mezi nimi tečky a na konci 0.0.0.0

:D tys to zabil "nějaká čísla" každopádně 0.0.0.0 rozhodně není správný dns serverdej win+r napiě ncpa.cpl pravým na adapter vlastnosti klikni na protokol ip verze4 dej vlastnosti a zaškrtni oboje ziskat ip a dns servery automaticky.

zkusím.. každopádně zeptám se, může to být způsobené třeba vadným kabelem, pokud se někde nepřetrhl drátek? máme doma zvířata

totiž mi nesedí, ale nevím, jak to funguje, že by třeba byla chyba v nastavení.. ono to přestalo fungovat z ničeho nic, ten kabel mám už asi dva roky, neměnil jsem, žádnou aplikaci jsem dlouho nestahoval, stalo se to když jsem na něm byl a dělal věci jako normálně

pochybuju někdo ti tu radil ať zkusíš ping na 8.8.8.8 (google dns) říkal jsi že to fungovalo tudíž bych v kabelech problém nehledal.buď máš rozhozené nastavení pc nebo routeru.

s routerem jsem nehýbal a do nastavení pc nesahal, dokud mi přestal fungovat internet. Zkusim jsem “ping 8.8.8.8)” a otevřela se tabulka, ukázalo se to 3x a pak to zmizelo, ale internet nešel.

další možnost je zkusit nastavit jiné dns třeba právě ty od googlu.https://www.hukot.net/community/tutorials/zmena... pokud nepomůže ani to tak to je na zavolání někoho kdo ví co dělá

dobře.. děkuju vám všem, snad se mi to nějak ještě povede, kdyžtak si zavolám pomoc.. :D

Jen NE Ccleaner!!!Boože, dyť na netu je hafo návodů, jak změnit DNS v ethernet adaptéru.Pravým na Start - Síťové připojení - vlevo Etherten - vpravo Změnit možnosti adaptéru - pravým tl. na Ethernet - Vlastnossti - IPV4 - Vlastnosti a dole si zadáš c DNS 8.8.8.8

Však tady kromě nakyho trolla nebyla o cleaneru reč ten link co jsem mu poslal je na navod normalní metodou přes vlastnosti adapteru.

a je Ccleaner špatný? Občas ho použiju a vyčistím, protože hraju online hry a pomáhá mi to, aby se mi tolik nesekal

ano je, nejsme v době vin xp moderní systemy žádné čističe ani podobné voloviny nepotřebujou právě naopak kolikrát nadělají víc škody jak užitku.

tak uz vieme preco ti nejde internet :)

…. a proč??

Už jsi ten DNS server změnil? Místo toho plácání tady už jsi to asi 28x mohl mít hotové a dát sem echo, jak to dopadlo.

Platilo pro Kuba ......

ping 8.8.8.8 nemá schopnost nic opravit ...jen slouží k analýze připojení k internetu ...a spouští se přes cmd, ne přímo přes run ...

tak mi pán pc zapojil ne přes kabel, ale přes klasickou wifi a jde to, je to nepatrně pomalejší, ale hlavně, že to jde.. děkuju všem za pomoc.. :)

Jo, proběhlo to ve smyslu - Tak jsem to vzal zkratkou. Je to sice delší, ale o to horší cesta .....

Nj hlavně že je spokojený, jen aby tu za chvilu nebyl zpátky že má vysoký ping ve hreách...

no, ze 30ms na několik tisíc, rekord byl dnes 10k, seženu kabel xD

Ikona sítě na hlavním panelu - otevřít nastavení ... - upřesnit nastavení sítě - změnit možnosti adaptéru ...

Napište do příkazového řádku "ipconfig /all" a podívejte se na položky "Default Gateway" a "DNS servers".---[Win]+[R] ... cmdipconfig / all

I automaticky nastavené DNS servery můžou mít občas problém. Poslední dobou měly výpadky i DNS servey Vodafonu (Ex.UPC), prý DoS útoky a pak někaký problém s konfigurací, zákazníci dost nadávali.Pokud funguje ping na IP 8.8.8.8 / 8.8.4.4 (oba google dns), nebo 1.1.1.1, tak si něco z toho nastav jako DNS server. Další adresy veřejných DNS serverů nejdeš googlem. Až začnou fungovat DNS servery poskytovatele, tak se přepni zpět na ně (měly by odpovídat rychleji, dotazy nepůjdou přez půl zeměkoule). Pro testování zda server překládá (jména vs. IP) se používá ve win. příkazovém řádku ping na jméno serveru, nebo nslookup.