» Poradna » Web a internet

DNS potíže

Zdravím, nefunguje nám internet a já nejsem zrovna talent na počítače. Když dám "opravit," tak to hodí hlášku o možné chybě DNS serveru. Inu, v routeru by problém být neměl, mohl by to způsobit i silný vítr v naší lokalitě? Nevím jaké podrobnější info uvést, kdyžtak si řekněte v komentářích.

Odpovědi na otázku

Skus zmenit DNS, muzes pouzit treba:http://www.sordum.org/7952/dns-jumper-v2-1

Ano, je možní, že vypadl nějaký uzel. Zmáčkni tlačítko windows, napiš cmd a enter, do černého okna napiš ping 8.8.8.8 a dej sem výsledek.PrasatkoPee

Příkaz pro ping na 8.8.8.8 - 32 bajtů datOdpověď od 192....: Cílová síť není dostupná (4x pod sebou)Statistika ping pro 8.8.8.8:Pakety: odeslané = 4, přijaté = 4, ztracené = 0 <ztráta 0%>To je vše co to vyplivlo

Chyba není v DNS, internet nejede, a to zdá se vůbec.

Koneckonců půl milionu domácností je bez proudu, tak je docela možné, že to postihlo i některé trasy internetu.