» Poradna » Počítačové sítě

Dns 1.1.1.1

Odpovědi na otázku

I kdyby to byla pravda, odezva Google DNS je přeci jen živější..

Co ti brání pročíst si diskuzi pod článkem nebo, nedej bože, si to sám otestovat?

Ja bych vedel, ale nebudu se vyjadrovat neslusne (a asi i proti pravidlum poradny). Staci se podivat na jeho rady a nazory :)

Já mám ping na dns cloudflare asi 6 ms, na dns google taky asi 6 ms a na dns svého providera do 1 ms...Tož asi tak no...Takže co tak asi používám...

"Vy mluvíte o "ping", to je odpověď serveru na "zaťukání". To ale není to samé, jako rychlost vyřízení požadavku. V článku odkazuji nástroj, pomocí kterého si to můžete vyzkoušet. V diskuzi tu někdo odkazoval i podobný skript s českým vysvětlením."Převzato z diskuse pod článkem.

To samé to není, ale je to skoro to samé. Zkusil jsem ten nástroj a ten můj ping odpovídá tomu červenýmu Cached. A tedy mám i v tom programu 0-1 ms vyřízený dotaz na dns svého providera, 6 ms na cloudflare a google. A cached má nejvyšší prioritu, protože většina dotazů dns zpracovává z cache.Takže když někdo udělá test pingem tak to vpodstatě stačí.

Už včera jsem vyzkoušel a zatím zůstávám u cz.nic(i když údajně i ten cloudflare dns, je práce cz.nic a ne cloudflare).

Můj provider mi vyřizuje dns dotazy do 1 ms, za jak dlouho ti je vyřizuje cz.nic?

Hele, <1ms dns mého providera převálcoval všechny "System nameservers are faster than ALL public alternatives."

To mi vylezlo z toho programu...

Nevím, nemám potřebu to měřit. Prostě si vyzkouším, jak se mi načítají stránky a to mi úplně stačí. Takové zive.cz, je na to jako dělané.

Pod woknama se to da otestovat pomoci DNS Benchmarku a dopadl jsem podobne. Jinak teda 1.1.1.1 melo average 16ms, 8.8.8.8 uja gugla 9ms. ;) ... UPC, Brno

O reálných odezvách se bavme, až ho bude používat pár set tisíc lidí, ne pár desítek.