» Poradna » Web a internet

Dlouhé připojení na internet.

V Desné máme nově inter.připojení od Sferie pomocí Wifi.PC mám v dolení místnosti,Wifinu nahoře až u stropu pod ní ten PC.Je to asi 1,5 m přes dřevěný strop k vysilači.Po zapnutí internetu trvá 2 minuty než se naskočí stránky Seznamu.Pak už pžepinání mezi stránkami jde normál.Stahování je také dobré.Nevíte čím to může být ?děkuji.

Odpovědi na otázku

po "zapnutí internetu" znamená po zapnutí routeru nebo čeho ?

PC je zapnutý,pak kliknu na prohlížeč Seznam a čekám 2 minuty.V pravo dole u hodin mám sílu připojení pět čárek

Záleží jak dlouho je ten PC zapnutý. Jestli ještě není pořádně najetý, může to trvat dýl. No a jak dlouho se natahuje jiná stránka, třeba GOOGLE?

Vyzkousej www.speedtest.net postni vysledek.

Zdravím,taktéž mám obdobný problém s připojením na internet. Také trvá cca 2 minuty. Je to však způsobeno takto dlouhou dobou připojení k místní síti - v centru připojení není zobrazeno připojení na internet a i ve stavové liště se zobrazuje nedostupná síť. Máme do domu přiveddenu optiku a pak do jednotlivých bytů klasickou Gbit UTP (jinak mám rychlost 50/50 Mbit. Zkoušel jsem se připojit zkrz router s clonovanou MAC i přímo, ale bez úspěchu. Po připojení k síti již vše běží jak má. Systém Win 7 Proffesional.

Pre istotu by som sa na sieť pozrel cez inSSIDer a cez ping

Jak často pžepináš ?

To mě nenapadlo zkusit jiné stránky. Zkusím.